Тернопiльськi випускники поступово складають нацiональний мультипредметний тест та готуються до вступу у вищi навчальнi заклади.
Як буде проходити вступна кампанiя в умовах воєнного стану i про якi дати важливо пам’ятати абiтурiєнтам – дiзнавалися журналiсти «20 хвилин».
Зi шкiл Тернопiльської областi цьогорiч випускаються 5 538 одинадцятикласникiв, розповiла начальниця управлiння освiти i науки ОВА Ольга Хома. Аби дiзнатися, чи планують дiти навчатися далi та де саме – ми провели опитування у соцiальнiй мережi. Загалом в опитуваннi взяли участь 193 особи.
36% обрали вiдповiдь «Нi, не вступатиму до унiверситету», сiм вiдсоткiв людей вiдповiли, що планують навчатися в iншому мiстi України. Також 32% проголосували за навчання у Тернополi, а 25% – за навчання за кордоном.
Стартують iз 1 липня З першого липня абiтурiєнти матимуть змогу зареєструвати особистi електроннi кабiнети на сайтi Єдиної державної електронної бази з питань освiти у роздiлi «#Вступ-2023». Цей кабiнет потрiбен для тих, хто планує подавати заявки до унiверситетiв та iнститутiв в онлайн-форматi.
Традицiйно подати документи до вищих навчальних закладiв можна в паперовiй та електроннiй формi.
У 2023 роцi кожен абiтурiєнт може подати до 20 заяв в рiзнi вищi навчальнi заклади України. З 20 допустимих лише п’ять заявок претендуватимуть на бюджет.
Наразi МОН України вже оприлюднили пороговi бали на рiзнi спецiальностi:
150 балiв – для лiкарських спецiальностей; 140 балiв – на право, публiчне управлiння та адмiнiстрування, мiжнароднi вiдносини та фармацiю; 130 балiв – для решти спецiальностей на бюджет.
У конкурсi за бюджетнi мiсця будуть змагатися вступники iз бiльшою кiлькiстю балiв. Конкурсний бал для вступу на контракт заклад вищої освiти визначає самостiйно.
При розрахунку конкурсного балу будуть враховувати оцiнки з першого, другого та третього предметiв НМТ, результати творчого конкурсу та бал за успiшне закiнчення пiдготовчих курсiв закладу вищої освiти у рiк вступу до нього. До результатiв кожного блоку застосовуватимуть ваговий коефiцiєнт вiдповiдно до спецiальностi, на яку абiтурiєнт буде вступати. А ось середнiй бал атестата при вступi не врахують.
Не варто забувати i про мотивацiйний лист. До його написання абiтурiєнтам радять поставитися вiдповiдально, адже вiн також впливатиме на те, чи отримаєте ви мiсце в унiверситетi.
Також цього року абiтурiєнти можуть подати для вступу результати тестiв ЗНО 2020 та 2021 рокiв або результати НМТ 2022 року.
Якi документи треба подати вступнику:
- – адресу електронної пошти, до якої має доступ (ця адреса слугуватиме логiном для входу до особистого електронного кабiнету вступника);
- – пароль для входу до особистого електронного кабiнету;
- – серiю та номер документа (одного з документiв) про ранiше здобуту освiту (основу вступу);
- – номер, PIN-код та рiк отримання сертифiката зовнiшнього незалежного оцiнювання сертифiкат ЗНО/сертифiката НМТ;
- – тип та номер (серiю та номер) документа, що посвiдчує особу, або реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв.
Якщо ж ви вирiшили подавати документи у паперовiй формi, то МОН України радить зiбрати оригiнали, якi маєте надати особисто.
Мова йде про:
- документ, що посвiдчує особу;
- вiйськово-облiковий документ для вiйськовозобов’язаних (крiм випадкiв, передбачених законодавством);
- документ про ранiше здобутий освiтнiй ступiнь (освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень), на основi якого здiйснюється вступ, i додаток до нього;
- документи, якi пiдтверджують право вступника на зарахування за спiвбесiдою, на участь у конкурсi за результатами вступних iспитiв та/або квотою-1, квотою-2 на основi повної загальної середньої освiти.
До заяви в паперовiй формi вступник додає:
- – копiю документа (одного з документiв), що посвiдчує особу, передбаченого Законом «Про Єдиний державний демографiчний реєстр та документи, що пiдтверджують громадянство України, посвiдчують особу чи її спецiальний статус»;
- – копiю вiйськово-облiкового документа (у вiйськовозобов’язаних – вiйськового квитка або тимчасового посвiдчення, а у призовникiв – посвiдчення про приписку до призовних дiльниць);
- – копiю документа про ранiше здобутий освiтнiй (освiтньо-квалiфiкацiйний) рiвень, на основi якого здiйснюється вступ, i копiю додатка до нього;
- – копiю сертифiката (сертифiкатiв) ЗНО та/або НМТ;
- – чотири кольоровi фотокартки розмiром 3х4 см.
Увага! Для вступникiв на мистецькi та спортивнi спецiальностi необхiдно додатково скласти творче чи спортивне завдання. Iз графiком проведення творчих конкурсiв та спiвбесiд можете ознайомитися на сайтах унiверситетiв чи iнститутiв.
Журналiсти «20 хвилин» промонiторили сайти вищих навчальних закладiв Тернополя i дiзналися, на якi спецiальностi готовi приймати абiтурiєнтiв та коли краще приносити документи. Про кожен навчальний заклад розкажемо окремо.
Тернопiльський нацiональний педагогiчний унiверситет iменi Володимира Гнатюка
В унiверситетi розширений спектр спецiальностей. Пропонують на вибiр такi факультети:
- «Фiзико-математичний»
- «Педагогiки та психологiї»
- «Фiлологiї та журналiстики»
- «Географiчний»
- «Iнженерно-педагогiчний»
- «Iсторичний»
- «Хiмiко-бiологiчний»
- «Фiзичного виховання»
- «Iноземних мов»
- «Мистецтв»
Аби подати заявку на участь у конкурсi для вступу, результати кожного НМТ повиннi бути не менше 100 балiв. Потiм цi бали множать на ваговi коефiцiєнти оцiнок, додають їх i формують рейтингову таблицю. Такий принцип дiє в кожному навчальному закладi.
Зi слiв секретаря приймальної комiсiї Юрiя Древнiцького, загалом у 2023 роцi педагогiчний унiверситет готовий прийняти 3390 вступникiв для здобуття ступеня бакалавр та 2075 – для здобуття ступеня магiстр. Максимальний обсяг держзамовлення в унiверситетi на 2023 рiк для бакалаврiв – 936 мiсць.
— Для абiтурiєнтiв, якi йдуть навчатися пiсля школи, видiлили 602 бюджетних мiсця на денну форму навчання i 114 – на заочну форму навчання. Для випускникiв коледжiв видiлили 141 бюджетне мiсце на денну форму навчання та 79 — на заочну форму навчання. Щодо магiстратури, то це закритий конкурс i кiлькiсть бюджетних мiсць наразi на погодили, — каже секретар приймальної комiсiї Юрiй Древнiцький.
Якщо говорити за майбутнiх бакалаврiв, то для бюджетної форми навчання заявки на вступнi випробування прийматимуть вiд 3 до 10 липня (до 18.00 год). А ось на контрактну форму реєстрацiя триватиме до 25 липня.
Вступнi випробування на бюджетну форму складатимуть протягом 7–18 липня, а на контрактну форму – 7–31 липня.
— Станом на 19 червня, ми вже затвердили графiк проведення творчих конкурсiв. Мова йде про 11, 14, 18 та 24 липня. Це стосується як мистецьких, так i спортивних спецiальностей, — каже пан Древнiцький.
З 19 по 31 липня (до 18.00 год) прийматимуть заявки на участь у конкурсному вiдборi.
Рейтинговi списки бюджетникiв у Тернопiльському нацiональному педагогiчному унiверситетi iменi Гнатюка оприлюднять не пiзнiше 5 серпня, а ось контрактники, якi здавали творчi конкурси та проходили спiвбесiди, дiзнаються результати не ранiше 9 серпня.
Зараховують абiтурiєнтiв на бюджет не пiзнiше 10 серпня, а на контракт – не пiзнiше 30 серпня.
Детальнiшу iнформацiю про вступну кампанiю та майбутнє навчання можете дiзнатися за телефонами, що вказанi на свiтлинi нижче.