Легке ігристе вино з освіжаючим літнім смаком виготовляють в Італії та низці інших країн. З’явилось воно саме на сонячних італійських схилах, проте час та політика внесли свої корективи у рецепт та поширення.
Що таке Fragolino
Незважаючи на поширену думку, так називають сорт вина з винограду Ізабелла, створений за особливою технологією. Також існує італійська марка з цією назвою, проте ігристе цього виду виготовляють й інші компанії. Тому в інтернет-магазинах ціна Fragolino може різнитись. Назва напою походить від італійського «fragola», тобто полуниця. Не тому, що у виробництві використовують цю ягоду – в оригінальному рецепті заборонені будь-які домішки, зокрема натуральні. Аромат полуниці дає сам виноград, оброблений особливим чином. Проте від недавніх пір виготовлення справжнього Фраголіно заборонено законодавством Євросоюзу, тому компанії почали додавати ягідні та фруктові соки. Деякі виробники використовують також ароматизатори, проте більшість дотримується принципу натуральності. Тому варто уважно читати опис та склад продукту, вибираючи напій до свята.
Як виготовляють Фраголіно
Головні виробники розміщені у північно-східних регіонах Італії, де визрівають найкращі лози винограду Ізабелла. Саме на якість їхньої продукції орієнтується решта виробників. Також непогані варіації вирощують у Британії та Франції, але з них переважно роблять більш терпкі сорти вина. Зате покупці можуть спробувати різні букети в маркеті важливих штук MAUDAU. Для виготовлення напою використовують «шампанський» метод. Природне бродіння відбувається безпосередньо у пляшках, що допомагає зберегти натуральний смак. Відбирають лише злегка недозрілий виноград, щоб знизити рівень цукру та додати букету трохи різкості. Загалом процес виглядає так:
- свіжовичавлений сік поміщають у бочки для першого етапу бродіння;
- отримане базове вино купажують, створюючи ідеальну суміш;
- в нього додають цукор і дріжджі та відразу розливають по пляшках;
- пляшки витримують протягом року, періодично злегка повертаючи шийку;
- осадок з шийки видаляють та додають дозаж;
- проводять додаткову витримку протягом двох тижнів.
Для виробництва застосовують старовинні італійські рецептури. Використовувати ароматизатори чи підсилювачі смаку у Фраголіно заборонено на законодавчому рівні. Тому освіжаюче вино переважно п’ють із печивом, цукерками, десертами. Також чудово підійдуть фруктові та ягідні закуски, сири. Його можна пити й окремо, маленькими ковтками. На основі вина створюють різні коктейлі: із Просекко, сиропом, ликером чи содовою. Вишуканий смак підкреслюють свіжа полуниця та м’ята.