Мешканка Бердичева продала будинок у Вінниці та забула сумку з документами та 38 тис. доларів США в маршрутці.
Жінка вже й не сподівалася, що хтось поверне їй гроші, та сталося диво. Наступного дня до неї зателефонував чоловік і запропонував зустрітися. При зустрічі віддав сумку з грошима та не узяв за це ні копійки винагороди. Згодом з’ясувалося, що великодушний чоловік – колишній грабіжник, який до того ж, відбуває покарання у колонії. Пані Наталя каже, що того дня поверталася з Вінниці, де щойно продала будинок до Бердичева, що на Житомирщині й забула в маршрутці сумку з документами і грошима.
«Коли я отямилася, дивлюся слід маршрутки вже прохолов, номера я не запа’ятала і на водія теж не звернула уваги. Куди бігти, що робити – не знати. Ну я вже, звичайно, втратила надію», – каже Наталя.
Але наступного дня жінці зателефонував незнайомець і запропонував зустрітися, щоби віддати їй торбу. «Він мені віддав сумку там все було в цілості, ми пішли в парк перерахували. Він не взяв абсолютно нічого. Я йому запропонувала винагороду, але він відмовився. Мене це дуже вразило, думаю ну як же так» – каже жінка.
Таємничим і скромним незнайомцем виявився 31-річний чоловік. Наразі Олександр відбуває покарання в місцях обмеження волі за грабежі ювелірних магазинів – уже відсидів шість із дев’яти років. Тепер він навіть має право кілька годин на тиждень їздити додому. Розповідає, що того дня з колонії пом’якшеного режиму в Бердичеві в супроводі наглядача їхав до лікарні. У маршрутці на задньому сидінні помітив чиюсь сумку. Поки наглядач розраховувався за проїзд, грабіжник сховав її собі під куртку. «Розгубився спочатку. Коли я вже приїхав додому, розкрив цю сумку, побачив документи, гроші, дуже багато. Я не знав, що робити. Наступного дня я вирішив повернути цю сумку, бо поставив себе на місце цієї людини», – каже Олександр Дуднік.
В установі, де відбуває покарання Олександр, такому вчинку особливо не дивуються. Хоча зізнаються, цей випадок у них уперше. «Він прибув до нас на пом’якшений режим, зараз поводиться як законослухняний громадянин, бере активну участь у житті установи», – каже керівник Бердичівського виправного центру № 108 Арменяк Чобанян.
Свій учинок Олександр не вважає якимось особливим. Хоча жартома каже, що після розголосу історії з поверненням торби з доларами дехто може вважати його простаком. «Я це робив не для того щоб отримати якусь віддачу, а тому що вважаю, що так потрібно було зробити», – каже засуджений. Після виходу з місць позбавлення волі Олександр сподівається знайти роботу, одружитися і більше ніколи не повертатися до кримінального минулого.
Джерело: tsn.ua