Від потрапляння у зону аутсайдерів Барну врятували жителі Тернопілля, які одними з кращих у сплаті рахунків за спожиті житлово-комунальні послуги.
Рейтинг голів ОДА опублікувала «Ділова столиця».
У голів обласних адміністрацій мирних регіонів загальні для всіх умови роботи, але при цьому хтось допускає менше провалів, а хтось – явно засидівся не на своєму місці, пише видання.
Підсумки минулого року в регіонах – це об’єктивна і притому досить жорстока оцінка тактико-технічних даних губернаторів. Звичайно, не все від них залежить. Є системну кризу в економіці і соціальній сфері, є урядові реформи, є зобов’язання перед МВФ і ЄС. Але все ж хтось в цих загальних для всіх умовах допускає менше провалів і має більше досягнень, а хтось – навпаки.
Очолили рейтинг голова Волинської ОДА Володимир Гунчик і київський очільник Віталій Кличко. Замикають список Валерій Кулич з Чернігівщини і харківський губернатор Ігор Райнін.
Голова Тернопільської ОДА Степан Барна у цьому рейтингу опинився на 17-ій сходинці. Лейтмотивом його правління – є шалений відтік кваліфікованою робочої сили через найнижчу в Україні зарплату.
Хоча в минулому році у всіх без винятку регіонах скоротилася середньомісячна чисельність найманих працівників, деякі області втрачали робочу силу особливо високими темпами. До них відноситься і Тернопільщина, в якій спад склала 7,5% (12,7 тис. Чол.) – Другий найгірший результат після Буковини.
В області, керованої Степаном Барною (-29,5 бали), криза трудових ресурсів збільшився вкрай тяжким становищем з зарплатами.
Весь 2015-й на Тернопільщині середньомісячна зарплата була найнижчою серед всіх регіонів (2994 грн. В середньому за рік), при цьому область також увійшла в трійку найгірших за темпами скорочення реальної зарплати (на 22,8%). Тому немає нічого дивного в тому, що багато жителів області вважають за краще виїхати на заробітки або зайнятися індивідуальною діяльністю.
Також в області на кінець року був зафіксований найвищий рівень заборгованості місцевих бюджетів перед підприємствами ЖКГ (в середньому 585 грн. на одного жителя), вона потрапила в трійку відстаючих по динаміці сільського господарства (падіння на 10,9%) і в четвірку найгірших по динаміці споживчих цін. Ну а в числі основних досягнень – друге місце серед регіонів з найкращого ситуацією з оплати ЖКП населенням, третє серед регіонів із найменшою часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень, четверте серед регіонів з найменшими боргами по зарплаті і п’яте за темпами введення в експлуатацію нового житла.