Тренінги психологічної реабілітації бійців АТО, волонтерів та людей, які пережили війну, проводять у Тернополі.
Проект «Серце воїна» – це програма, що складається з чотирьох етапів, основна мета якої навчитися долати наслідки травм війни. Організатори проекту стверджують, 19 ветеранів у Тернополі уже пройшли перший етап. Зараз триває набір нових учасників.
Володимир Малишевський – учасник тренінгу «Серце воїна» – стверджує, перебуваючи в зоні АТО, керувався інстинктами та рефлексами. Повернувшись до цивільного життя зрозумів, що виникла проблема адаптації. Каже, курси психологічної реабілітації необхідні. Найважче було навчитися контролювати емоції та зрозуміти, що ти потрібен суспільству, передає TV4.
– Перебуваючи в зоні АТО, я був весь на інстинктах, на самозбереженні, на якихось рефлексах. На зовсім інших відчуттях реальності і тих речей, які відбувалися тут, будемо говорити, в повсякденності. Я зрозумів і навіть переконаний в тому, що такі курси реабілітації необхідні. Вони необхідні для повернення до нормального, соціального життя, – розповідає учасник тренінгу «Серце воїна» Володимир Малишевський.
– Попри те, що вважав, що мені реабілітація вже не потрібна, тренінг мені дав зрозуміти на якому етапі реабілітації я насправді. Просто тренери дуже влучно пояснюють, що відбувається з підсвідомим станом бійця. І куди варто направляти людину, яка приїхала з зони бойових дій. В якому вона стані і взагалі скільки вона буде находитись в такому кризовому стані, – додає учасник тренінгу «Серце воїна» Назар Сарабун.
Основна концепція тренінгів: «Рівний – рівному», тобто, учасник , що пройшов перший рівень, не тільки продовжує працювати над собою, а й допомагає іншими. Загалом тренерами є психотерапевт та ветеран, який пройшов цей курс психореабілітації, кажуть організатори.
– Місія нашого проекту в тому, щоб сформувати середовище підтримки ветеранів. Причому не тільки в Україні, а сформувати таку інтернаціональну мережу ветеранів, які об’єднанні розвитком. Тобто завдання наших тренінгів це пройти, ознайомитись з собою, пройти травму війни і стати сильнішими, розвиватися на основі отриманого досвіду, – каже тренер, психотерапевт Олег Гуковський.
Тренінги «Серце воїна» діють у рамках проекту «WoundedWarriorUkraine». Охочі взяти участь можуть зайти на сайт wundedwarriorukraine.org та заповнити анкету, або зателефонувати за номером 0979517320.