Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.
— Змалечку знаю, що чай із липи помічний при застуді, мені завжди його робила бабуся, коли я хворіла. А якось почула, що Наталя Земна наголошувала, що він дуже корисний жінкам. Чим саме?
Ольга Костецька, м. Тернопіль
— Так, липа корисна жінкам будь-якого віку. Часто у жінок є порушення небажаного характеру, такі, як перевага в організмі чоловічих гормонів. Їх виробляють наднирники, які починають працювати сильніше, аніж яєчники. Липа — одна з небагатьох рослин, що містить фітогормони, які дуже близькі до статевих жіночих гормонів. Тому й має сильну омолоджувальну дію на жіночий організм. Липа корисна усім жінкам: і молодим, і в зрілому віці, і в період «осені». Якщо двічі-тричі у рік впродовж місяця пити вранці склянку липового чаю, жіночий перехідний період пройде непоміченим. Не буде кровотеч, припливів і настрій буде чудовий!
Саме у клімактеричний період у жінок виникають утворення на яєчниках, матці. Липа — профілактичний і лікувальний засіб проти таких утворень.
Настоєм липи можна вмиватися або змащувати шкіру, адже у липи є багато слизу, корисного у догляді за сухою і чутливою шкірою. Для цього потрібно залити квіти липи окропом, настояти до утворення слизу, а потім змащувати ним шкіру обличчя і шиї. Шановні пані, не забувайте, що шия — метрика жінки, саме вона свідчить про її вік, тож потребує особливого догляду.
Джерело: НОВА Тернопільська газета