14 травня іноземні студенти ТДМУ провели благодійний вечір, під час якого було зібрано кошти і необхідні речі та продукти. Все це 15 травня було передано дітям, позбавлених батьківського піклування, і дітям, які внаслідок військових дій на Сході України змушені були залишити свої домівки.
Окрім того, іноземні студенти ТДМУ попіклувалися про багатодітні сім’ї нашого міста. Майбутнім медикам вдалося подарувати усмішку і щастя сорока дітям, адже головним в житті організаторів і учасників акції є принцип служіння людям.
Під час благодійного вечора винуватці цієї благородної справи розповідали присутнім, чому вони вирішили зробити такий захід, як знайомилися з дітьми і сім’ями, які у них виникали відчуття. Вони також запросили до себе в гості частину дітей, якими опікувалися.
Організаторами заходу в Тернополі стали студентка шостого курсу Лорейн Ама Оджіджі (Lorraine Ama Ojiji) та студентка четвертого курсу Джулієт Кусі-Боатенг (Juliet Kusi-Boateng).
Свою соціальну роботу майбутні медики здійснюють в рамках діяльності громадської організації «MVP». Членом цього об’єднання є Лорейн Ама Оджіджі.
Дівчина розповіла, що організація розташована в Харкові, а вона представляє її в Тернополі. За словами Ами, акція «Усмішка дитини» є своєрідною естафетою добрих справ, яку підхоплюють у різних містах. Студентці захотілося організувати її в Тернополі.
«Дуже сподіваюся, що інші студенти підхоплять цю ідею і втілюватимуть її в життя. Хотілося би ще зробити такі заходи, але швидше за все це буде в Нігерії, оскільки я завершую навчання в ТДМУ і буду повертатися додому. Мій досвід показав, що такі заходи є дуже потрібними. Вірю в те, що студенти молодших курсів будуть проводити подібні благодійні вечори і добра справа матиме продовження.
Нам вдалося допомогти 40 дітям, яких забезпечили не тільки продуктами, речами, а й необхідними медикаментами та грошовою допомогою. Скажу чесно, що спершу було важко, адже ми навіть не знали, скільком дітям зможемо реально допомогти. Дуже хвилювалися з приводу того, як сприймуть нас батьки, чи підуть на контакт діти. У нас була проблема з українською мовою. Ми попросили своїх друзів, щоб допомогли нам. Проте всі побоювання виявилися марними, оскільки нас радо зустріли в кожній сім’ї», – поділилася спогадами дівчина.
Вона також зазначила, що була вражена тим, що багатодітним сім’ям доводиться жити у тісних квартирах, але при цьому малеча виглядає щасливою, хоча і не має всього необхідного. Іноземні студенти надовго запам’ятають сім’ю, де є хлопчик-інвалід, який вже пройшов один курс лікування, а на інші в родини нема грошей.