Нині у Кременці не вщухають розмови обурених вчителів і батьків про реформування в галузі освіти, адже представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, виконуючи державні програми, вдаються до абсурду… Районна влада та підпорядкований їй відділ освіти беруться об’єднати в єдиний навчально-виховний комплекс два загальноосвітні заклади міста – Кременецький навчально-виховний комплекс “Гімназія – ЗОШ І ст.” та Кременецьку ЗОШ І-ІІІ ст. №5, проте запитати думку батьків та учнів, як завжди, “забули”…
Активісти ГО “Народна рада Кременеччини” розповіли, що у місті вже кілька років тривають розмови про те, що не вистачає дитячих дошкільних закладів, а гімназія лише “недоцільно” займає приміщення. У гімназії колись і справді був садочок, але його закрили. Закрили також ДНЗ на вул. Миру, а приміщення передали під районний суд, і ДНЗ – на вул. 107-ої Кременецької дивізії, де тепер приватне помешкання.
– Таке “об’єднання” викликає чимало запитань, – пояснюють активісти. – По-перше, як ініціатори неіснуючого документально проекту уявляють єдиний навчальний процес у двох приміщеннях на відстані двох кілометрів, по-друге, чи можна за короткий термін (два літні місяці) підготувати приміщення ЗОШ №5 для того, щоб створити умови не гірші за ті, в яких навчалися учні 5-11-их класів у гімназії, а по-третє, якою буде доля працівників двох навчальних закладів після так званого об’єднання? Мабуть, відповіді доведеться шукати самим…
Активісти переконані, що таке об’єднання комусь вигідне, бо якщо той “хтось” зведе два навчальні заклади, то згодом зможе приміщення гімназії, а це до того ж вісім соток землі, використати у власних цілях.
– Батьки дітей, які там навчаються, не один рік вкладали у гімназію гроші, доводили її до нормального вигляду, – кажуть громадські діячі, – тому мимоволі виникає запитання: хто дав право очільникам району щороку порушувати тему об’єднання “Гімназії – ЗОШ І ст.” і Кременецької ЗОШ І-ІІІ ст. №5? Чому посадовці ставлять свою особисту фінансову вигоду за цей ласий шматок землі вище за моральні принципи? Чому замість того, щоб допомогти побудувати на території гімназії спортивний зал, керівництво району тільки шкодить?
…Свого часу питання “реорганізації” порушували і “папєрєднікі”, але, зіткнувшись із невдоволенням батьків і вчителів, не наважилися цього зробити. Як то буде тепер? Невже другий Майдан не навчив корисливу владу нічому?