Від пройдисвітів, які обіцяли звільнити синів від кримінальної відповідальності, постраждали двоє матерів зі Збаражчини. Одна з жінок переказала на рахунок шахраїв десять тисяч гривень, а інша – дев’ять.
За словами 50-річної мешканки села Мишківці, близько четвертої години ранку їй зателефонував незнайомець і повідомив, що син потрапив до райвідділу міліції за вчинення бійки. Допомогти йому можна, якщо заплатити гроші.
Як розповів виконуючий обов’язки начальника слідчого відділу Збаразького райвідділу внутрішніх справ Андрій Кулик, потерпіла поки добиралася на таксі до Тернополя, де за вказівкою шахраїв мала перерахувати десять тисяч гривень через термінал, не зателефонувала синові, щоб переконатися в правдивості отриманої інформації.
У пастку шахраїв потрапила й 78-річна пенсіонерка з села Охримівці. Жінка за «визволення сина з тюрми», сплатила шахраям дев’ять тисяч гривень і лише після цього зателефонувала синові і поцікавилася, чи все у нього гаразд. Почувши ствердну відповідь, посоромилася зізнатися, що вчинила таку дурницю. Розповіла про все родичці, а та звернулася до правоохоронців.
– Мешканці нашої області повинні зрозуміти, що за жодних обставин міліціонери не телефонують до рідних і не просять так званий «викуп» за уникнення відповідальності, – наголошує Андрій Кулик. – Зрештою, ті, хто платить гроші, не задумуючись, самі вчиняють кримінальне правопорушення, оскільки їхні дії можна кваліфікувати як дача неправомірної вигоди. Варто додати, що зловмисники у таких випадках не дають можливості жертвам прийти до тями, тому відразу наказують брати гроші й перераховувати через термінали або передавати в руки посередникам.
Міліціянти звертаються до всіх мешканців області бути пильними. Запам’ятайте: ніхто з правоохоронців не зателефонує вам на мобільний чи стаціонарний телефон і не вимагатиме гроші за те, щоб не притягувати до відповідальності когось із ваших рідних. Схема «ваш син у міліції, потрібні кошти» – це шахрайська пастка!
Перш ніж переказувати комусь гроші, з’ясуйте, де близька людина, за порятунок якої у вас просять винагороду. Паралельно телефонуйте за номером «102» або прийдіть у відділок міліції й поцікавтеся, чи затримували вашого родича, про якого йдеться. Усі затримання фіксуються і вам негайно дадуть відповідь.
Якщо ви все-таки стали жертвою шахраїв через власну необачність, негайно звертайтеся до міліції. Чим раніше ви повідомите про злочин, тим більша ймовірність, що шахрая затримають.