14 000 гривень – саме стільки переказало двоє жителів Бучацького району пройдисвітам, які майстерно їх обшахраювали. Громадяни самі того не розуміючи розповідали особисту інформацію, за допомогою якої невідомі маніпулювали їхньою довірою.
Зазвичай пройдисвіти телефонують всім підряд, і якась частина абонентів обов’язково повірить їм та віддасть власні заощадження.
Від такого роду злочину потерпів й мешканець села Переволока. Чоловік повідомив правоохоронцям, що повіривши додзвонювачу, втратив 1000 гривень.
Краянин зазначив, що до нього зателефонував невідомий чоловік, який представився його знайомим. Потерпілий сам того не зрозумів, як одразу назвав ім’я свого давнього приятеля з сусідньої області. Саме завдяки цьому зловмисник увійшов в довіру і у них зав’язалася розмова.
Аби житель Тернопільщини нічого не запідозрив аферист спілкувався з жертвою декілька днів, а згодом попросив переказати йому грошові кошти. Чоловік погодився й того дня здійснив транзакцію. Однак через декілька днів він зрозумів, що став жертвою афериста адже псевдознайомий перестав відповідати на телефонні дзвінки, натомість чоловік зв’язався з дружиною приятеля, яка спростувала інформацію.
Від такого роду злочину потерпіла й жителька села Новосілка. В даному випадку невідомий представився родичем чоловіка. Молодик увійшовши в довіру попросив краянку переказати 13000 гривень на операцію. Жінка не поспілкувавшись з чоловіком переказала кошти у відділені банку, а коли псевдоплемінник вимкнув телефон, жінка розповіла все чоловікові, який зрозумів, що це діло рук аферистів.
За всіма фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські наголошують якщо до вас телефонують з інформацією про ваших близьких та рідних, не панікуйте, а ставте чіткі запитання. Після цього додзвонювач неодмінно поставить слухавку. Найкраще – це зателефонувати родичам та спростувати свої здогадки.