Понад 20 тисяч тернопільських сімей звернулися за призначенням житлових субсидій. 91% від тих, хто звернувся, вже отримали субсидії.
З понеділка, 5 жовтня, документи на субсидії приймають не лише в управлінні соціальної політики, а й у житлово-експлуатаційних підприємствах Тернополя. Що потрібно знати, аби оформити субсидію, дізнавалась Руслана Войцеховська.
– Згідно розпорядження міського голови з 5 жовтня розпочався прийом документів у всіх житлово-експлуатаційних підприємствах нашого міста. Приймають документи наші працівники разом і з працівниками цих установ, – розповідає начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима.
Володимир Сулима радить тернополянам не надсилати документи на призначення субсидій поштою. Бо, каже з досвіду, 90% таких справ доводилося доопрацьовувати, телефонувати і навіть викликати тернополян в управління соціальної політики. Відтак, людей просять приносити документи особисто або в житлово-експлуатаційні підприємства або в управління на вулиці Лисенка,8.
– Ще не всі сім”ї привели у відповідність кількість зареєстрованих осіб у помешканні, щоб вона сходилась з кількістю у підприємствах надавачів житлово-комунальних послуг. Тобто, якщо у сім’ї 4 мешканця, то ці чотири особи мають бути у всіх цих підприємствах. Якщо ця кількість буде різна, то зразу виникають проблеми при оформленні субсидій. Те саме стосується і площі житла, – каже начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима.
Урядовою постановою від 23 вересня внесено ряд змін у порядок призначення житлових субсидій, каже Володимир Сулима. Доприкладу, якщо будинок не зданий в експлуатацію, але там живуть люди і платять за житлово-комунальні послуги, то така сім’я також має право на субсидії за рішенням спеціальної комісії при виконавчому комітеті. Якщо власник будинку, на якого оформлена субсидія, помер, то вона може бути призначена будь-якій іншій людині, яка зареєстрована в будинку, тобто не потрібно буде чекати пів року, коли переоформлять власність. Ще одна важлива зміна, що стосується багатьох сімей, коли люди зареєстровані в будинку, але там не живуть, а перебувають закордоном, на лікуванні чи в іншому населеному пункті. Це питання врегулювали.
– Якщо особа зареєстрована, але фактично не проживає, згідно положення вона повинна подати будь який документ, чи довідку з фактичного місця проживання, якщо вона такої довідки не може подати по різних причинах, різні є ситуації, поїхали закордон, але документа не може надати. Це питання врегульоване в даному випадку може бути призначена субсидія на основі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Це питання розглядається на комісії, яка на основі акту обстеження буде приймати рішення щодо призначення субсидії.
Повідомляє ТВ4