Колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер прокоментував ініціативу.
Група республіканців пропонує внести до санкційного переліку низку наближених до російського президента Володимира Путіна медіамагнатів, які допомагають Кремлю просувати свій «порядок денний». Про це йдеться у відповідному звіті Республіканського дослідного комітету, – повідомляє УНІАН.
Серед згаданих осіб, наближених до Путіна, у документі вказано прізвище найбагатшої людини Грузії Бідзіна Іванішвілі, а також кума глави Кремля Віктора Медведчука – «проросійського олігарха в Україні, який активно використовує свою медіаімперію у сприянні поширенню Росією шкідливої дезінформації всередині країни». «Розуміння всієї глибини впливу Росії на ключові внутрішні сектори грає ключову роль у наданні допомоги Конгресу й допоможе заповнити пробіли у чинній законодавчій архітектурі, що дозволяє допускати пагубний вплив Росії», – йдеться у документі.
Водночас в ефірі програми Єгора Куроптєва “Прикордонна ZONA” колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер пояснив, що публікація цього звіту не означає його обов’язкову підтримку більшістю.
«Це група конгресменів-республіканців і їхніх команд, які працюють разом над політичними документами чи ідеями, які показують їхнє мислення без участі в законотворчому процесі. Тож чи це щось дуже впливове, що обов’язково стане законом? Ні! З іншого боку, це важливо, тому що відображає точку зору значної частини республіканців у Конгресі. І з цієї позиції, дуже корисно це бачити», – сказав він.
Волкер також зауважив, що не відомо, чи підтримують пропозицію у Сенаті та Білому домі, оскільки «є різні рівні підтримки».
«Але я б не розраховував, що мова цього звіту з усією жорсткістю санкцій, які в ньому запропоновані, пройде через Палату представників, Сенат і Білий дім, щоб стати законом. Слабша версія пропозиції більш вірогідна. Я насправді підтримую думку про те, що санкції, які ми вже запровадили, не змінили поведінку Росії», – пояснив він.
Також американський дипломат додав, що вважає вказаних осіб, зокрема Медведчука, російського олігарха Євтушенкова і грузина Іванішвілі, «різними людьми з різними історіями», тому пов’язувати їх в одному документі неправильно.
«Наприклад, я думаю, що Іванішвілі діє дуже незалежно. А Медведчук дуже сильно наближений до Путіна. Тому їх не можна зв’язувати в одну зв’язку. А щодо самої дослідницької групи, я думаю, все було досліджено, опрацьовано й описано членами кабінетів. І цей документ не має такого рівня ретельності, як у випадку напрацювань формальних конгресових комітетів. З іншого боку, як я вже казав, це відображає позицію республіканських членів Конгресу. І з цієї точки зору варто на це звернути увагу», – сказав Волкер.