Близько 15 ветеранських організацій Служби безпеки України підтримали відкритий лист колег, оприлюднений 15 жовтня 2020 року.
У листі на адресу високого керівництва ветерани Служби висловили “глибоке занепокоєння щодо проблем, повязаних із законопроектом про реформу Служби безпеки України (№ 3196)”.
“Викликає вкрай серйозне занепокоєння пропозиція скорочення чисельності співробітників СБ України більш ніж на 10 000 співробітників за 3 роки. На наш погляд, це об’єктивно негативно відобразиться на рівні забезпечення державної безпеки України, що є вкрай небезпечним в умовах сучасної соціальної, економічної та політичної ситуації в Україні, викличе надмірне навантаження на державний бюджет у зв’язку з виплатами звільненим, зменшить соціальний захист діючих співробітників спецслужби. Вкрай негативні наслідки матиме і намагання позбавити особовий склад СБ України гарантій права на медичне забезпечення шляхом передачі закладів охорони здоров’я СБ України до Міністерства оборони України. Мета та обґрунтування такої новели авторами Законопроекту не визначені. Це порушує ч.3 ст. 22 Конституції України, відповідно якої прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів забороняє звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Відтак рівень та умови медичного забезпечення співробітників СБ України, як одна із вкрай важливих складових їх соціального захисту, в ході реформи не повинні погіршуватись. Крім того, у випадку передачі закладів охорони здоров’я СБ України до Міністерства оборони України належного медичного забезпечення будуть позбавлені співробітники СБ України, які вже не матимуть статусу військовослужбовців, а в подальшому і більшості працівників, що передбачено демілітаризацією Служби”, – йдеться у зверненні.
Втілення пропозицій, запропонованих законопроекту №3196 щодо передачі закладів охорони здоров’я СБУ до МО України, на переконання ветеранських організацій є деструктивними та неприйнятними.