Запам’ятайте: працівники фінансових установ ніколи, за жодних обставин не телефонуватимуть своїм клієнтам аби дізнатися особисту інформацію. Всі ваші дані є конфіденційними.
Два факти шахрайства, вчинених щодо жителів області задокументували у минулі вихідні тернопільські правоохоронці. Одна з потерпілих, 42-річна тернополянка, розповіла працівникам поліції, що до неї зателефонував чоловік, який представився співробітником фінансової установи. Він запевнив жінку, що невідомі намагаються перевести на інший рахунок гроші з її картки. Жінка за допомогою псевдобанківського працівника змінила паролі та надала йому доступ до свого рахунку. Шахрай викрав три тисячі гривень.
Аби убезпечити кошти, увесь залишок (10 тисяч гривень) перевела на рахунки невідомого мешканка Бережанщини. ЇЇ аферист запевнив, що її карткою хтось намагається оплатити покупки в Інтернет-магазині. Жінка довірилася невідомому і виконала всі його вказівки. Натомість, сама допомогла вкрасти власні кошти.
Відомості про злочини правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Вони встановлюють особи зловмисників
.
Вкотре наголошуємо: не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомців! Ніколи нікому не повідомляйте персональні дані банківського рахунку телефоном. Радимо встановити денні ліміти в інтернет-банкінгу, або заблокувати можливість проведення онлайн-операцій.
У випадку, коли до вас телефонують під приводом змінити паролі, перевести гроші на інший рахунок чи мобільні номери, збільшити строк дії картки – кладіть слухавку та самостійно перевіряйте усю інформацію у відділені банку, або ж за номером «гарячої лінії».