До Єдиного реєстру досудових розслідувань за минулу добу внесено відомості за двома фактами сімейного насилля. Кримінальна відповідальність загрожує 70-річному пенсіонерові з обласного центру, на котрого поскаржилася дружина, та 25-річній жительці міста Ланівці, котра систематично чинить психологічне насилля над матір’ю свого чоловіка.
Як пояснив старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Дмитро Адамович, кримінальна відповідальність за домашнє насильство настає тоді, коли доведена його систематичність – три і більше офіційних звернень.
Загалом за дев’ять місяців цього року поліцейські області здійснили понад 8 500 виїздів на звернення про домашнє насилля. На сімейних дебоширів складено 4 229 адмінпротоколів. За фактами, пов’язаними з домашнім насильством, розпочато 220 кримінальних проваджень. На профілактичному обліку поліції області за вчинення домашнього насилля перебуває понад 2 800 осіб.
Як діяти, якщо ви зазнали насильства?
Звернутися до поліції за номером 102 або з письмовою заявою. Коли телефонуєте 102, можна попросити, щоб приїхала спеціальна мобільна група з протидії домашньому насильству (якщо є у вашому населеному пункті). За запитом група може винести терміновий заборонний припис – документ, який забороняє кривднику перебувати у місці проживання та контактувати з людиною, що зазнала насильства. Такий припис діє 10 діб.