Спочатку рекомендуємо розібратися у будові оптичного приціла. Не треба занурюватись у посібники з оптики. Але знати чим відрізняється об’єктив від окуляру, та що таке паралакс все ж треба.
Ще з часів Остапа Вишні ставлення до полювання в Україні поважне. Навіть, дещо романтичне. Тому кількість бажаючих долучитися до кола мисливців не стає меншою. Навіть навпаки.
Але нова людина у цьому хобі обов’язково зіштовхнеться з тим, що з часів пана Остапа багато що змінилося.
А що робити? Прогресс! Капіталізм! Вавілон!
Але не все так погано. Щось стає складнішим, але щось натомість стає більш кращим та якісним.
Ось, наприклад, взяти оптичні приціли. Останнім часом вони стали дуже поширеними серед полювальників.
Усе діло навіть не у тому, що мисливська оптика насправді вступила в новий вік технологічних досягнень, про які раніше навіть не мріяли. Куди більш важливим є те, що мисливська оптика стала куди більш поширеною та доступною.
І нам приходиться, хоча б на початківскому рівні, починати розбиратися у все нових та нових темах та питаннях.
Бо, погодьтеся, дуже неприємно зненацька усвідомити, що ваша нова оптика не справляється зі своєю роботою. Це ж значитиме, що ви витратили неабияку суму грошей на пристрій, який ви не можете використовувати як вам треба.
Хоча приціли (на перший погляд) можуть бути дуже подібними один до одного, за функціями та призначенням, між ними є відмінності, які слід усвідомлювати.
Як правильно вибрати оптику?
- Спочатку рекомендуємо розібратися у будові оптичного приціла. Не треба занурюватись у посібники з оптики. Але знати чим відрізняється об’єктив від окуляру, та що таке паралакс все ж треба.
- Виберіть правильний інструмент для роботи. Ви повинні знати, для чого ви збираєтеся використовувати оптику.
Полювання в лісистих місцевостях? Та щей багато ходити збираєтесь? Візьміть простий легкий приціл с широким полем зору, та помірним фіксованим збільшеням.
Полювання на водоплавну птицю? Вам також знадобиться широке поле зору та збільшення.
Загінне полювання? Ви будете стріляти на близькій дистанції по рухомій цілі? Можливо ще й оба ока краще залишити відкритими? Для цього є спеціальні приціли. А може вам підійде коліматор?
Стрільба на екстремальні відстані по нерухомих цілях? Скоріш за все, вам знадобиться приціл з потужним збільшенням, багатими можливостями регулювання оптики, та здатністю витиримувати значну віддачу.
До речі. Що до віддачі. Вам треба добре усвідомлювати, на яку зброю ви встановите ваш приціл. Бо чим більша віддача, тим більш міцний (та дорогий) приціл вам знадобиться. Більшість виробників вказують, яку віддачу витримує конкретна модель. Не забувайте з’ясовувати це питання. Це важливо. Ви ж не хочете, щоб ваш новенький приціл розвалився у вас на очах під час полювання?
Насправді, все це не так вже й складно. Написано чимало простих та зрозумілих статей про усі ці теми. Декілька таких статей є і у нашому блозі.
Погодьтеся, краще не пожаліти півгодини власного часу на читання, щоб потім не жаліти про витрачені гроші та зіпсоване полювання?
Що можна порадити полювальнику початківцю?
Якщо ваша ціль – полювання, то зазвичай одними з найпоширеніших моделей у наших умовах є приціли з кратністю 3-9х.
В основному у них не найбільший діаметр вхідної лінзи (що дає ім компактність та легкість) та невисока вартість.
Прикладом такого прицілу може бути 3-9×40-Pacer від Vector Optics.
Гарна, ясна оптика, компактість, невелика вага (370 г). Дуже демократична ціна. Та дуже пристойна якість.
Можна брати! Але й тут будьте уважними. Читаємо в характеристиках: .22LR, пневматика СО2, пневматика РСР. Тобто на щось більш потужне ставити цей приціл не треба. Як би вам не сподобався сам приціл та його ціна.
І завжди усе діло тут буде у подібних нюансах. Саме тому ми закликаємо вас все ж таки спочатку отримати базові знання про мисливську оптику, а потім вже вирушати до магазину. І повірте, правильно і усвідомлено куплений приціл принесе вам чимало користі та задоволення від успішного полювання.
Чого ми вам і бажаємо! Ні пуху ні пера!