Iнформацiя про можливiсть отримати допомогу вiд держави чи мiжнародних органiзацiй, активiзувала не лише заявникiв, а й чимало шахраїв.
В телеграм-каналi мешканка Харкiвщини, яка наразi проживає на Теребовлянщинi, побачила iнформацiю про виплати для українцiв допомоги вiд ООН. У повiдомленнi пропонували перейти за посиланням i заповнити персональнi данi та данi банкiвських карток для отримання допомоги.
Жiнка виконала всi вказiвки, сподiваючись отримати грошi. Натомiсть втратила свої. Через декiлька хвилин жертва помiтила, що з її банкiвської картки зникли 5 тисяч гривень. Довелося звертатися в полiцiю. У рамках кримiнального провадження полiцейськi встановлюють усi обставини правопорушення та особу зловмисника
Працiвники полiцiї застерiгають: не вiдкривайте (принаймнi пiд час воєнного стану) жоднi посилання в месенджерах, соцiальних мережах, SMS, адже ви не можете знати, що за ними приховано та куди вони ведуть.
Не вiрте заголовкам, якi обiцяють вам якiсь виплати. Iнформацiю про програми пiдтримки вiд держави завжди публiкують офiцiйнi джерела (домен gov.ua). Також вiдповiднi сповiщення з’являються в «Дiї».
Не вводьте на стороннiх сайтах данi своєї картки. Навiть якщо ви маєте отримати грошi вiд держави, така заявка оформлюється через застосунок «Дiя», усе пiдтягується автоматично.
Завжди перевiряйте iнформацiю з SMS. П’ять хвилин, якi ви витратите, поґуґливши або зателефонувавши в банк, можуть зберегти вашi грошi та нерви.
Пам’ятайте, що фiшинг розрахований на неуважних i технiчно неосвiчених людей, як правило старшого поколiння. Тому попередьте своїх батькiв, дiдусiв i бабусь, щоб вони не клацали на жоднi посилання.