Психіка дорослого суттєво відрізняється від психіки наших дітей. Вірогідно за рік війни усі батьки це уже зрозуміли. Ми наче звикли до повітряних тривог, новини з фронту сприймаються не так гостро, проте з люттю та ненавистю, а як щодо наших дітей? Чи помічаємо ми, батьки зміни у дитячій поведінці, харчових звичках, тривалістю сну? Чим це зумовлено? – відповідатиме психолог.
Психологічні травми, що зумовлені війною мають довготривалі наслідки для дитячої психіки, а чим довше тривають воєнні дії, тим серйозніші стають симптоми. Вони можуть довгий час не проявлятися, подекуди батькам може здаватися, що нічого серйозного не відбувається, а в майбутньому, «неважливе» може стати серйозною психічною травмою.
Безумовно, діти реагують. Завдання батьків навчити берегти свій психічний стан, від якого залежить і фізичне самопочуття.
У відео ви можете почути кваліфіковані поради від практикуючого психолога, кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Ярослави Кальби.