Останніми днями Україна опинилася в епіцентрі світового порядку денного, однак результати зустрічей високопосадовців передбачають примус виконувати Мінські угоди, які перетворять Україну на гібридну державу. Цього можна було б уникнути, якби свого часу влада використала «мирний план» Тимошенко.
Про це пише політолог Андрій Золотарьов у своєму блозі на Site.ua.
«Все зводиться до того, що Росія руками Заходу хоче примусити Київ до виконання «Мінську», який перетворить Україну на гібридну державу, частина якої буде економічно й політично підконтрольна Росії. Залякати та примусити до «Мінських угод» у російському баченні – це тактичний план Кремля», – переконаний експерт.
Він пояснив, що РФ має намір посилити тиск на українську владу, змусити визнати легітимність ОРДЛО, а потім внести поправки до Конституції України щодо «особливого статусу» Донбасу. Після цього, за прогнозами Золотарьова, політичний контроль Кремля над усією Україною стане питанням часу.
«Нинішня ескалація і сама можливість шантажу України є прямим наслідком укладених Порошенком Мінських домовленостей», – доходить висновку політолог.
За його словами, колишній президент загнав підписаними угодами Україну в пастку, про що з самого початку попереджала Юлія Тимошенко. Лідерка «Батьківщини» свого часу публічно боролася проти них, наголошуючи, що такі умови неприйнятні для України й українців, і наполягала на необхідності виконання Будапештського меморандуму.
«Зараз, коли згубність Мінських угод є очевидною, варто дослухатися до того, що пропонувала Юлія Тимошенко, відкинувши упередження та внутрішньополітичні розбіжності. Бо вона виявилася єдиним політиком, який від самого початку виступав противником і пропонував інший шлях мирного врегулювання та відновлення цілісності країни на основі Будапештського меморандуму», – вважає Золотарьов.
Експерт сподівається, що Будапештський меморандум може стати тією точкою опори, спираючись на яку Україна вийде з «мінської пастки» та забезпечить вхід у нову геополітичну реальність.
Нагадаємо, Юлія Тимошенко застерегла владу від втілення Мінських угод, назвавши їх державною зрадою. Вона також закликала використати надані Будапештським меморандумом гарантії, які допоможуть організувати дієві переговори, а також створити Уряд національної єдності, що зміцнить державу зсередини.