Лептопи, які випускають Asus у межах флагманської лінійки VivoBook Pro, є збалансованим поєднанням широких мультимедійних можливостей та прийнятної ціни. Модель VivoBook 15 Pro OLED доступна в декількох конфігураціях із різними процесорами, відеокартами й обсягом оперативної пам’яті. Це дає покупцям простір для маневру, що, безсумнівно, є приємним аспектом.
Конструкція та дизайн
Корпус пристрою виконано зі зміцненого матового пластику. Поверхня приємна на дотик, зображення на екрані не спотворюється під час натискання на кришку. Шарнірна петля дає змогу розкривати ноутбук на 135°, тонкі рамки покращують загальну естетику. Щодо нестандартних рішень, фірмове лого в моделі Asus VivoBook 15 Pro розташовано на випнутій частині корпусу, а клавіша Enter має оригінальний зовнішній вигляд із білою смужкою внизу. Для своєї категорії цей лептоп достатньо компактний і легкий, він важить 1,7 кг. Є стандартний набір портів: USB Type-A, USB-C і HDMI. Окремі варіації мають сканер відбитків пальців, який розташовано в клавіші живлення. Картрідер — на правій бічній грані.
Інструменти введення даних
Клавіатура «острівного» типу з ефектним одноколірним підсвічуванням забезпечує комфорт під час набору тексту, клавіші видають приємний тихий стукіт. Є можливість регулювати яскравість підсвічування або взагалі вимкнути його. Тачпад достатньо великий, палець із легкістю ковзає його поверхнею. Кнопки під час натискання трохи клацають, але спрацьовують без зайвих зусиль і затримок.
Головне про екран
AMOLED-дисплей із глянцевим покриттям має діагональ 15,6 дюйма. Роздільна здатність — FullHD, щільність пікселів — 141 ppi, співвідношення сторін — 16:9. Просунута екранна технологія дає змогу відтворювати чітку й насичену картинку. Виробник також пропонує варіацію з IPS-панеллю, що коштує дешевше. Охоплення DCI-P3 та sRGB становить 99,9%, пікова яскравість 400 кд/м2 забезпечує комфортний перегляд контенту в умовах штучного та природного освітлення. Швидкий відгук робить цей девайс непоганим варіантом для геймінгу на середніх налаштуваннях графіки.
Ресурси продуктивності та пам’яті
Конфігурація, яку ми отримали для тестування, працює на базі 6-ядерного ЦП Ryzen 5 5600H з адаптивною тактовою частотою від 3,3 до 4,2 ГГц. У каталозі виробника також є варіанти з процесорами від Intel. Графіку обробляє доволі потужний дискретний відеоадаптер NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB Laptop GPU. В інших конфігураціях використовуються відеокарти виробництва AMD. Наша версія оснащена 16 ГБ ОЗП DDR4-3200 і постійним сховищем формату NVMe SSD на 512 ГБ. Лептоп без проблем справляється з офісними завданнями, роботою в графічних редакторах та переглядом різноманітного мультимедійного контенту.
Бездротовий зв’язок
Вбудований модуль MediaTek MT7921 із чотирма внутрішніми антенами забезпечує підтримання протоколу Wi-Fi версії 6. Стабільність і швидкість з’єднання нарікань не викликають.