Чи є різниця між такими коробками крім візуальної? Може бути, що якась з них краща?
В першу чергу варто відзначити, що розвиток селекторів автоматичної коробки передач (важелів перемикання) має досить довгу і насичену історію. Насправді в автопромі існує і застосовується набагато більше типів перемикачів, ніж прямі і звивисті. У самих коробках передач принципової відмінності, заснованого на різниці селекторів, немає.
Наприклад, до 1990-х років в автомобілях (переважного американського виробництва) з АКПП селектор перемикання передач розміщувався на рульовій колодці, а зовсім не там, де більшість з нас звикло його бачити. Дане рішення дозволяло встановити в автомобілі на водійському місці диван для трьох осіб, замість крісел всього для двох людей. Селектор при цьому переключався досить складно, щоб змінити передачу, важіль спочатку потрібно було потягнути на себе «з» рульової колодки. З 1960-х років був досить популярний також різновид селектора, розташованого на приладовій панелі.
Підлоговий перемикач для АКПП з’явився вперше в 1953 році на Chevrolet Corvette. На сьогодні саме цей різновид має найбільшу популярність в автомобілях, які йдуть на ринок Старого Світу. Підлоговий селектор має найбільшу популярність у зв’язку з тим, що виглядає і функціонує більш звично для більшості автомобілістів, які переходять з «механіки». Необхідна така реалізація була в першу чергу для того, щоб не відлякувати покупця.
Як вже можна було здогадатися, селектори з прямим і зигзагоподібним важелем – це просто різновиди підлогового перемикача АКПП. Форма паза для важеля в цьому випадку залежить від особливостей конструкції. Якщо паз під важелем прямий, то це означає, що у нього буде кнопка-фіксатор, розташована збоку (або спереду) під великим пальцем на «шапці» перемикача. Потрібна вона для того, щоб не допустити випадкового перемикання АКПП під час їзди. Своєрідний «запобіжник».
Відповідно, якщо паз під важелем зигзагоподібний, то кнопки у нього швидше за все не буде. Оскільки зигзаг вже працює запобіжником від довільного перемикання. Втім, при такій конструкції існують також моделі АКПП, в яких важіль при перекладі з положення «R» слід трохи втопити, щоб він зрушив з місця. Ось в цьому і полягає принципова відмінність двох селекторів – організація механізму захисту.