Дмитро Ярош: «Ми обираємо революційний шлях боротьби, а тому питання виборів для нас не стоїть»
— Ми знаємо, що від нас сподівалися ледь не підпалів Верховної Ради, штурмів адмінбудівель, — наголосив Дмитро Ярош. — Але ми — не риба, що клює на путінські гачки. Ми — проти дестабілізації. Хочемо увійти у правове поле, а тому ініціюємо референдум.
Референдум «недовіра до всіх гілок влади»
Надзвичайний з’їзд та віче у центрі Києва “Правий сектор” організував після того, як кілька членів руху взяли участь у стрілянині в Мукачевому.
“Правий сектор” виступив на захист причетних до інциденту членів організації та вимагав у зв’язку з тими подіями відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та керівництва міліції Закарпатської області, адже не вкладається просто в рамки здорового глузду, що начальника обласного управління міліції Шаранича, який “кришував” на Закарпатті корупцію й контрабанду, не тільки не звільнили з роботи, а Аваков призначив на підвищення в апараті міністерства.
Наступний крок — ініціювання референдуму, яке “Правий сектор” затвердив на своєму з’їзді. На нього планують винести кілька питань.
Дмитро Ярош проанонсував, що у громадян України хочуть запитати про висловлення недовіри до усіх гілок нинішньої влади, стосовно практичного переведення АТО у війну, легалізації добровольчих підрозділів та повної блокади окупованих територій.
Серед питань референдуму — також скасування Мінських угод, відміна прийнятих нещодавно з подачі Порошенка фактично сепаратистських змін до Конституції та утворення системи самоорганізації населення.
— Тепер по усіх областях України, в кожному райцентрі будуть створюватися оперативні штаби з підготовки референдуму, — заявив Дмитро Ярош, — тому я всіх закликаю активно залучатися до цієї роботи.
«Якщо не референдум, то плебісцит»
Чинний нині закон про всеукраїнський референдум ухвалили у листопаді 2012 року за часів президентства Віктора Януковича. Тодішній голова Комітету виборців України, а нині — депутат парламенту від “Блоку Петра Порошенка” Олександр Черненко застеріг, що той закон фактично виключає можливість організації та проведення референдуму без сприяння влади. Більше того, закон дозволяє владі заблокувати таку ініціативу.
— Якщо не вдасться провести референдум згідно з чинним законодавством, — зауважив Дмитро Ярош, — то ми будемо проводити плебісцит: створювати свою Центральну виборчу комісію і проводити заходи по всій Україні.
Жовтневі вибори — без «Правого сектора»
З’їзд “Правого сектора” ухвалив рішення, що партія не братиме участі у жовтневих місцевих виборах. До речі, нещодавнє соцопитування КМІС показало, що якби ці вибори відбувалися нині, то за “Правий сектор” віддали б свої голоси 2,8% від загальної кількості респондентів. Підтримка порівняно незначна, але у суспільстві на тлі недолугої, продажної та антинародної політики нинішньої влади “Правий сектор” набуває все більшої популярності з кожним днем.
— Ми обираємо революційний шлях боротьби, — заявив Дмитро Ярош, — і у даному контексті питання виборів для нас не стоїть.
На з’їзді партія змінила свою повну назву з “Військово-політичний рух “Правий сектор” на “Національно-визвольний рух “Правий сектор”. Окремо з’їзд проголосував проти того, аби Дмитро Ярош склав мандат депутата парламенту. Сам провідник зауважив, що за мандат не тримається, і якби з’їзд ухвалив таке рішення, то він би його склав без найменшого сумніву.