З 1 вересня тарифи на світло для населення в Україні зросли в середньому на 20%. Згідно з постановою НКРЕКУ від 26 лютого 2015 року, тарифи для населення, яке споживає до 100 кВт/год. на місяць, з 1 вересня зросли на 24,6% — з 36,6 коп. до 45,6 коп. за 1 кВт/год. (з податком на додану вартість);
для населення, яке споживає від 100 до 600 кВт/год., на 25,2% — з 63 коп. до 78,9 коп. за 1 кВт/год.;
для населення, яке споживає понад 600 кВт/год., на 5,1% — 140,7 коп. до 147,9 коп. за 1 кВт/год.
Крім того, тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, незалежно від обсягів споживання електроенергії, зріс на 24,6% — з 36,6 коп. до 45,6 коп. за 1 кВт/год. Такий же тариф встановлений для гуртожитків.
Такі тарифи діятимуть до 29 лютого 2016 року включно. Зазначимо, що з 1 березня 2016 року тарифи на електроенергію повинні зрости ще 25%.
Як зекономити?
За таких умов питання економії електроенергії стає особливо актуальним. Експерти радять насамперед звернути увагу на енергозберігальні лампи, причому не на ртутні, а на світлодіодні. Вони дорожчі, але слугують довше і більш економні. Крім того, під час купівлі побутової техніки обов’язково варто звертати увагу на клас енергоспоживання. Краще один раз переплатити і економити довгі роки.
Під час приготування їжі на електроплитці важливо обирати правильний посуд. Він повинен повністю накривати конфорку, що дозволить не витрачати зайву енергію. Крім того, якщо дно каструлі або пательні вигнуте, вона споживатиме зайву енергію.
Що таке багатозонні лічильники?
Ще один спосіб значної економії — встановлення багатозонного лічильника електроспоживання. Якщо у вас встановлений багатозонний лічильник, ви платите за електроенергію, спожиту вночі, на 50% менше (двозонний лічильник) та на 60% менше у разі тризонного обліку.
При розрахунках за зонним лічильником до вашого діючого тарифу застосовуються коефіцієнти. У результаті виходить, що ви сплачуватимете за різними тарифами. Тарифи залежать від часу доби, коли ви використовували електроенергією. Цю інформацію фіксує зонний лічильник завдяки вбудованому годиннику. Щоправда, обійдуться такі лічильники в “копієчку”. Вартість самого багатозонного лічильника починається від 1200 грн., додайте сюди ще кілька сотень гривень за встановлення і тоді прикиньте, за скільки часу економії ви бодай окупите свій лічильник.