У Тернополі незабаром завершиться капітальний ремонт площі “Героїв Євромайдану”, який проводить будівельна компанія “Креатор-Буд”.
На площі вже провели майжі всі роботи, вклали бруківку, підготували підземну частину під спорудження пам’ятника Небесної сотні. Також там буде облаштована зелена зона. Влітку встановлять і сам пам’ятник.
Ініціаторами переіменування майдану та встановлення пам’ятника стали тернополяни під час Революції Гідності. Громада пропонувала відкрити спільний рахунок та скластись грошима, аби профінансувати необхідні роботи. Втім, коли рахунок був відкритий, гроші туди так і не почали надходити. Можливо, далась в знаки і затяжна війна, й інфляція, яка зробила тернополян менш платоспроможними. Місту довелось виділити кошти на пам’ятник з бюджету, а виконати реконструкцію, ремонт і облаштування площі погодилась провести будівельна компанія “Креатор-Буд” за власний кошт.
З проектом пам’ятника визначилися влітку 2015 року. На його будівництво депутати міськради спочатку виділили 200 тисяч гривень. Загальна вартість проекту складе близько 2,2 млн грн. Ці кошти передбачені бюджетом міста на 2016 рік.
Площу ж облаштовують будівельники, які працювали на передовій в зоні АТО. Там працівники “Креатор-Буду” зводили фортифікаційні споруди, які згодом допомагали вберегти наших героїв від ворога. Будівельники вважають, що працювати над площею “Героїв Євромайдану” — честь.
Керівник будівельної компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда вважає, що площа “Героїв Євромайдану” має символічне значення. Адже усі наслідки “Революції Гідності” світ може оцінити вже зараз.
— Те, що відбувалось на Євромайдані, навічно записано на історичних сторінках героїчної боротьби українців. Його значення вийшло далеко за межі України. Події, які відбулись на майдані, події, які зараз відбуваються на сході — це битва, яка відбувається у двох площинах: у візуальній — на певній території, та невидимій — це політично інформаційна війна. Наша битва давно вийшла за межі України і пішла ехом по світу. Відлуння ми побачили у багатьох країнах. Євромайдан — це велична битва за розширення сучасних форм демократичного правління, — зазначає Ігор Гуда.
На його думку, демократичні процеси, які розпочались тоді і тривають досі — незворотні. Українці зрозуміли, що вони сильні, що вони можуть брати віжки управління країною у свої руки.
— На відміну від Помаранчевої революції, українці після Революції Гідності не розчарувались а продовжують щодня допомагати бійцям, проявляти громадську активність, вирішувати дрібні і великі проблеми, боротися з хабарниками, контролювати владу і правоохоронні органи, — каже Ігор Гуда. — Я вважаю, що Україна зараз на правильному шляху.
Керівник компанії “Креатор-Буд” вважає, що площа “Героїв Євромайдану” — це подяка усім нашим героям, які пожертвували найціннішим — власним життям. Це подяка тим, хто не замислюючись, кинувся боротись на Євромайдан, тим, хто покинув сім’ї та роботу і пішов боронити Україну на Сході. Також, це символ вдячності усім волонтерам, які не покладаючи рук продовжують працювати і робити все для того, щоб допомогти у боротьбі.
Денис Антонів