підкорює фестивалі та концерти західної України. Вони розказали журналістам Тернопіль1 чому пісні змінюють кожного виступу.
Вірші з присмаком рок-музики. У виконанні музикантів – альтернативний рок, а замість вокалу речитатив поета Михайла Пінчака. Це про тернопільський літературно-музичний проект “litCORE”. “Ця ідея виношувалася в голові дуже довго, але хотілося зробити її цікавою. Коли ти приходиш на якісь поетичні чи літературні читання, тобі не дуже цікаво, нудно. Тобі буває важко уявити через нечіткість мови людини, яка там виступає, або через якісь інші обставини”, розповідає автор текстів проекту “litCORE” Михайло Пінчак.
Склад музикантів не сталий, а от автор текстів завжди Михайло Пінчак. Він розповідає започаткували проект 3 роки тому. За цей час вже встигли об’їздити з концертами майже всю західну Україну. Виступають і в студентських аудиторіях, і на фестивалях. У хлопців понад 100 треків. Залежно від виступу змінюють репертуар. Зізнаються, одна і та ж мелодія у їхньому виконанні звучить не більше двох разів. Як відіграють – змінюють все. “Тексти є різного роду. Є соціальні якісь речі, є речі про кохання, любов, віру, дружбу і так далі. Просто все потрібно розуміти правильно. Ми ніколи не мали на меті когось образити, просто висвітлюємо ті події, які бачимо”, додає Михайло.
Хлопці зізнаються, створити успішний колектив у Тернополі важко, адже місто маленьке. Саме тому прийняли рішення, що склад може легко змінюватись залежно від програми виступу. Та в хлопців є спільне правило – не грати будь-де заради грошей.
“litCORE” має чимало своїх прихильників, які активно слідкують за унікальним проектом в інтернеті. Саме для них і знімають кожен виступ чи репетицію. Та музиканти кажуть, хоча треків мають сотню – головного свого хіта вони ще не написали.
Христина Луцик, Тарас Троян