Екосистема «MRIYA» створена для об’єднання проектiв, якi розробленi у синергiї кiберполiцiї України та волонтерiв.
Ключова iдея проекту була втiлена у порталi stopdrugs, який об’єднав проактивних громадян у напрямку боротьби з телеграм-каналами, що забезпечували продаж та розповсюдження наркотикiв в мережi Iнтернет. Переосмислення проекту вiдбулося через декiлька днiв пiсля вiдкритого вторгнення росiйських вiйськ на територiю України. Стало зрозумiло, що вiйна, розв’язана проти України, здiйснюється, у тому числi, й у медiа просторi.
Необхiднiсть пiдтримки наших вiйськових, простих громадян, а також протидiя кремлiвським медiа-пропагандистам та поширення правдивої iнформацiї в мережi була критично необхiдною. Тому бот stopdrugs було переформатовано та розгорнуто роботу щодо протидiї фейковим та проросiйським ресурсам у мережi Iнтернет.
На сьогоднi «MRIYA» – найбiльша спiльнота, яка успiшно блокує та протидiє росiйськiй агресiї в Iнтернетi. Кiлькiсть пiдписникiв – понад 220 тисяч.
Зi слiв Романа Свiрського, старшого iнспектора з особливих доручень вiддiлу протидiї кiберзлочинам в Тернопiльськiй областi Департаменту кiберполiцiї НПУ, даний проект включає бот «StopRussia MRIYA», де можна блокувати росiйськi ресурси, а також бот «Народний месник», куди можна надсилати iнформацiю про воєннi злочини.
«Завдяки роботi волонтерiв через бот StopRussia MRIYA було заблоковано бiльше сотнi великих пропагандистських ресурсiв та тисячу дрiбних. Завдяки боту була зупинена фейкова атака, що стосувалася виплат вiд Президента України, що дозволило зберегти грошовi кошти багатьом українцям», – розповiдає Роман Свiрський.
Стати бiйцем iнформацiйного простору можна, ввiвши у месенджерi Telegram «StopRussia MRIYA» або “Народний месник”. Не будьте байдужими – об’єднуйтеся заради Перемоги!