«Тернопіль Live» продовжує знайомити вас із чудовими місцями рідного Тернопілля, де неодмінно варто побувати кожному мандрівнику.
Сьогодні ми вирушимо у тур Бучацьким, Теребовлянським, Збаразьким, Заліщицьким та Монастириським районами Тернопільської області.
Після Другої світової війни костел було закрито. На початку ХХІ ст. його діяльність відновили. Зараз тут відправляють богослужіння римо-католицькі священики з Тернополя.
Замок вперше згадується у XIV ст., тоді його вважали одним із найкрасивіших у Європі.
Про Язлівець та його окраси писав француз Далейрак: «Струмок, що оточує місто, звертає потім до підніжжя замкової гори і оточує її так само, як Смотрич оточує замкову гору в Кам’янці. На цій горі є замок з каміння і цегли. Перед брамою – широкий плац для військових вправ, на якому можна вишикувати до трьох тисяч війська. Башти, рови, наріжники для гармат, вали, підземні льохи вирізняються міцністю та зручністю в обороні…»
На початку ХІХ століття родина Мисловських спорудила у Коропці палац. В 1893 році він перейшов у власність маршалка Галицького сейму графа Станіслава Бадені, який перебудував замок у родинну резиденцію в стилі віденського ренесансу.
Під час Першої світової війни палац було сильно пошкоджено та пограбовано. Та у міжвоєнний період родині Бадені вдалося його відновити та облаштувати неймовірної краси сад.
Буданів вперше згадується у 1549 році, коли польський король Сигізмунд II Август дозволив шляхтичці Катажині, дружині воєначальна і галицького воєводи Будзановського заснувати на теренах села Скоморохи місто з назвою Бодзанів. Згідно іншої легенди, село, котре дало початок місту Бодзанову (Будзанову), заснували пастухи, а назва його походить від виду сиру «будз».
У 1954 – 1955 роках в селі діяла національно-патріотична організація «Молода Україна» під керівництвом В.Крушельницького.
На одній з могил, що на Замковій горі, донедавна стояв дерев’яний хрест з таблицею із написом: «Тут поховані оборонці віри від турків і татар (1575 p.)».
Перша літописна згадка про Збараж як укріплене городище Галицької землі, що розкинулося на мальовничій Подільській височині, по обидва береги річки Гнізна, належить до X ст.
1994 року місто увійшло до складу новоствореного Державного історико-архітектурного заповідника, на базі якого в січні 2005 року, за указом Президента України створено Національний заповідник «Замки Тернопілля».
Сьогодні Збараж належить до числа міста із найбільшою кількістю історичних пам’яток.