Виборча кампанія лише розпочалася, а соціологи вже відзначили кілька тенденцій, що впливатимуть на вибір громадян. Експерти Центру ім. Разумкова, агентства “Рейтинг”, Центру соціального моніторингу та Інституту соціологічних досліджень ім. Яременка, Київського міжнародного інституту соціології проаналізували основні параметри, що визначатимуть електоральні симпатії українців. Висновків кілька.
Перший: повний провал урядової політики зумовив відмову “Народного фронту” від самостійної участі у виборах.
Партія Арсенія Яценюка повністю влилася в проект Петра Порошенка, але активно формує виборчі комісії.
Другий: прихильники не пробачили БПП активної співпраці з колишніми регіоналами, що кардинально змінило електоральну географію Блоку. На даний час основні голоси президентська партія прогнозовано здобуде на Сході, Півдні та в Центрі України.
Третій: внаслідок політичних розправ та арештів суттєво зросли шанси ВО “Свобода” на повернення до парламенту. Активна участь в Революції Гідності та відстоюванні Конституції, участь “свободівців” в АТО, публічні виступи лідерів “Правого сектора” та ВО “Батьківщина” в підтримку партії та її активістів, яких переслідують через їхні політичні погляди, позиціонують Тягнибока та ВО “Свобода” як праву альтернативу теперішній владі.
Четвертий: постійне сповзання рейтингу “Самопомочі” буде посилюватися у зв’язку з появою у парламентській фракції перших “тушок”, а на місцевому рівні — в списках вчорашніх регіоналів та перебіжчиків з інших проектів. Формат “партії з новими обличчями” поступово втрачає довіру.
П’ятий: Радикальна партія Олега Ляшка після виходу з коаліції впевнено підбиратиме колишніх прихильників “Народного фронту”, БПП та просто розчарованих.
Шостий: несподіваний ріст рейтингу ВО “Батьківщина” прямо пов’язаний з критикою урядової політики в сфері тарифів, цін, кадрових питань та корупції в державних органах. Риторика Юлії Тимошенко щоразу ставатиме різкішою.
Дослідження «Електоральні настрої по Україні загалом»
Дослідження «Оцінка громадянами ситуації в Україні та стану проведення реформ»
Дослідження «Електоральні настрої Тернопільської області»
У матеріалі використано дослідження Центру ім. Разумкова, агентства “Рейтинг”, Центру соціального моніторингу та Інституту соціологічних досліджень ім. Яременка, Київського міжнародного інституту соціології.