Щороку 14 жовтня всі віруючі східного обряду відзначають велике свято – Покрову Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії.
Вперше цього року це свято стало державним. Відтепер відзначаємо не лише релігійне свято, а також День українського козацтва і День Української Повстанської Армії, а й День захисника України. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом. Цього дня у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.
Історія цього свята бере початок з подій далекого 910 року в Константинополі. Під час всеношної молитви серед віруючих у храмі перебували св. Андрій Блаженний і його учень Єпіфаній, яким явилася Пресвята Богородиця, що пливла у повітрі в ясному небесному сяйві в оточенні ангелів і святих. Разом із Богородицею вони побачили Іоанна Хрестителя та Івана Богослова. Богоматір помолилася разом із віруючими, після чого зняла зі своєї голови блискуче покривало, яскравіше за сонячні промені, і простягнула над усіма людьми, що перебували в церкві. Тим самим Покров Богородиці захистив їх від ворогів видимих і невидимих. Дивовижне явище Пресвятої Богородиці з покровом у руках підбадьорило греків і додало їм сил у тяжкій боротьбі проти сарацинів, в якій вони здобули перемогу, і місто було врятовано від ворогів. На Русі свято Покров Божої Матері було встановлене за князя Андрія Боголюбського приблизно в 1164 році. Також храми на честь Покрова Божої Матері почали будуватися в XII столітті.
Зі святом Покрови пов’язано багато легенд і переказів. За календарем, від Покрови настають холоди. Покрова, за народними переказами, вкриває траву листям, землю снігом, воду — льодом, а дівчат — шлюбним вінцем. З давніх-давен до Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. Дівчата, які хочуть вийти заміж, на Покрову потайки просять: “Покровонько-покровонько, накрий мою головонькусяков-таков онучов, най ся дівков не мучу”. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.