Урядовою командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у соціальній мережі Facebook виявлено шахрайську сторінку, що імітує ресурс телеканалу “ТСН” – повідомили CERT-UA.
На сторінці пропонується взяти участь в опитуванні, перейшовши за посиланням, та отримати “грошову допомогу в рамках соціальної програми ООН”. Надалі, користувачеві буде запропоновано надати персональні дані та здійснити додатковий платіж, в результаті чого дані платіжної картки буде скомпрометовано.
Індикатори компрометації
https://www.facebook.com/111851358189177/posts/111855418188771/ (Фішингова сторінка FB)
159.65.18.143 (провайдер: @digitalocean[.]com)
hxxps://awa-opros[.]top (реєстратор: @namesilo[.]com)
hxxps://oon24oprosy[.]yolasite[.]com/ (реєстратор: @safenames[.]net)
tio-gos[.]top
awa-opros[.]top
ew-gos[.]top
eu-opros[.]top
jel-gos[.]top
jo-opros[.]top
for-gos[.]top
fori-opros[.]top
ao-opros[.]top
ais-gos[.]top
wm-gos[.]top
world-opros[.]top
ws-gos[.]top
wi-opros[.]top
eti-opros[.]top
ev-gos[.]top
ui-opros[.]top
yi-gos[.]top
ye-gos[.]top
uz-gos[.]top
Рекомендації
1. Ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах, а також налаштуйте контроль руху коштів (підключіть SMS-інформування, встановіть ліміти на операції).
2. Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському веб-сайті – НЕГАЙНО заблокувати платіжну картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на
звороті картки) або через Інтернет-банкінг.
3. Скористайтеся основними порадами платіжної безпеки Національного банку України https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/ та правилами кібергігієни https://cert.gov.ua/recommendation/31.