Незважаючи на заборону Верховної Ради, телеекран і далі заполонений російськими бойовиками, серіалами про «доблесну» російську поліцію, ФСБ, армію… Ще гірше — на Сході. Там пряма пропаганда Кремля, а наші герої гинуть під російський шансон… Де ж наше «славнозвісне» Міністерство інформації під головуванням Юрія Стеця, яке мало б стежити за виконанням закону про заборону російських телесеріалів, що популяризують країну-агресора, чим воно займається і для чого, власне, було створене?
А ось другові Путіна, французькому актору Жерару Депардье в’їзд в Україну СБУ таки заборонила — на п’ять років. Має достатньо часу, аби збагнути, що Україна — таки не Росія. Адже торік на кінофестивалі в Латвії «Baltic Pearl film festival» Депардьє заявив: «Я люблю і Росію, і Україну, яка є частиною Росії», а ще рік перед тим він прийняв російське громадянство, чим неприємно здивував багатьох шанувальників.
На Каннському кінофестивалі уже в 2015 році, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи не змінилося його ставлення до президента Росії після україно-російського конфлікту, Депардьє відповів, що особисто знає російського президента і «дуже його любить». Потім актор пожартував на тему того, що досі сприймає пострадянський простір як єдине ціле. «Україна? Я часто їжджу в СРСР. Ах, це вже не СРСР, але це відповідь на ваше питання».
До речі, до довгого українського «чорного списку» діячів культури, що налічує майже 600 осіб, потрапили також сербський режисер Емір Кустуріца, американські кінематографісти Олівер Стоун і Стівен Сігал та багато російських акторів. Міністерство культури обіцяє опублікувати днями повний список діячів культури, яким буде заборонений в’їзд на територію України. Крім того, артистів з «чорного списку» заборонять на вітчизняному ТБ і радіо.
Чи образяться Депардьє чи Кустуріца, якщо їм заборонять в’їзд до України? Звісно. Адже сербський режисер довго був культовим персонажем серед українських культурних діячів, а Депардьє тривалий час товаришував з колишнім українським президентом Віктором Ющенком і навіть планував зайнятися виноробством в Україні. До речі, днями Віктор Андрійович в інтерв’ю «Радіо «Свобода» зізнався, що розчарувався в акторові. Він стверджує, що ще кілька років тому Жерар Депардьє різко критикував Путіна недрукованими словами. Що спричинило такі кардинальні зміни у поведінці Депардьє, який раптово перетворився з обожнюваного багатьма актора на російського придворного скомороха, можна лише здогадуватися: трагедія з сином, професійна незатребуваність, російські гроші, зловживання алкоголем чи все вкупі?.. Втім, це деталі. А збройний конфлікт вимагає чітких і зрозумілих відповідей на виклики, які постають перед нашою країною, у тому числі і на культурному фронті. Поразка на ньому нині обернеться катастрофічними наслідками у майбутньому.