Майже всі виборчі дільниці в області розпочали роботу вчасно. Про це повідомляють представники органів влади, правоохоронці та спостерігачі.
Станом на 10.45, за словами заступника начальника обласного управління внутрішніх справ-начальника громадської міліції Руслана Балика, до них надійшло 8 повідомлень про правопорушення. Зокрема, є випадок розірвання бюлетеня, на одній із дільниць в Тернополі також пошкодили документ для голосування, у Монастириському районі жінка, яка голосували винесла бюлетень за межі виборчої дільниці, у Борщівському – видавали бюлетені без пред’явлення документів.
Голова Тернопільської міської виборчої комісії Галина Щепецька повідомила, що на всіх дільницях голосування розпочалося вчасно, і станом на 11 годину дня скарг у ТВК не надходило. Проблему із недостачею бюлетенів на 12 дільницях також вирішили.
– 23 жовтня ми отримали звернення від 12 дільничних комісій про те, що кількість бюлетенів, які вказані на маркуванні упаковок не відповідає кількості після їх перерахунку, – розповіла Галина Щепецька. – На деяких дільницях бракувало 35-40% від необхідної кількості. На терміновому засіданні ТВК було прийняте рішення додрукувати необхідну кількість бюлетенів. 24 жовтня вночі контрольна комісія спостерігала за процесом друкування документів на підприємстві, і до кінця дня їх доставили на виборчі дільниці.
Юрист обласної організації «Комітету Виборців України» Тетяна Семусь розповіла, що їхні спостерігачі зафіксували випадки відкриття дільниць із запізненням, так одна із них розпочала роботу тільки о 8.40, на деяких дільницях почали голосувати не за основними списками, а за попередніми. На одній із виборчих дільниць не дорахувалися необхідної кількості бюлетенів, щоправда потім їх знайшли. Серед порушень, зафіксованих КВУ також продовження агітації у День тиші: не всі борди зняли вчасно, продовжували розносити людям по помешканнях агітаційні матеріали, а в місті розвісили антирекламні біг-борди, які на думку КВУ, очорнюють певних кандидатів. На самих же дільницях голосуючі незадоволені тим, що відсутні інформаційні плакати про кандидатів, як це було в попередні роки.
– Декого із людей це просто вводить у ступор, – каже Тетяна Семусь. – Оскільки вони розраховували дізнатися про тих за кого голосувати з таких інформаційних плакатів, а так їм доводиться роботи це «всліпу». Тобто просвітницька робота у цьому питанні до виборця не дійшла. Та думаю, найцікавіше у нас розпочнеться після завершення голосування, коли необхідно буде рахувати голоси, і це буде непросто. А до того часу сподіваюсь, ексцесів не буде.
Андрій Газилишин, представник однієї із партій, повідомив, що їхні спостерігачі зафіксували такі порушення: на дільниці, що розташована на вулиці Київській,3а роботу розпочали на 15 хвилин пізніше, контрольні листи для бюлетенів не надруковані, на дільницях розповсюджують неправдиву інформацію про те, що чоловікам працівники військкомату вручають повістки. Андрій Газилишин зазначив, що це просто слухи, нікого із військкомату на дільницях немає, і закликає усіх молодих людей прийти і проголосувати.
Зафіксували ряд порушень і представники «Опори». Ігор Процик повідомив, що на одній із дільниць у селі Вишгородок Лановецького району загубили ключі від дверей, і їх довелося вибивати, щоб потрапити у приміщення. У селі Раковець на виборчій дільниці є тільки одна стаціонарна скринька для голосування і одна мобільна. У деяких сільських виборчих комісіях видають бюлетені без пред’явлення документів, на одній із дільниць у приміщенні була розміщена агітація від одного із кандидатів в депутати в обласну раду.
Ольга Трач
Фото автора