Поливаний понеділок, також Обливаний понеділок, Великодній понеділок, Уливанка, Волочильний понеділок — другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня, називається ще «обливаним понеділком», бо в цей день, за стародавнім звичаєм, хлопці обливають дівчат водою.
Поливаний понеділок — від обряду обливання дівчат водою, а волочільний понеділок — від волочільне, тобто ритуального обходу односельців на перший день Великодня. Другого дня (по Великодні), ще на світанку, ходять парубки — обливальники по тих хатах, де є дорослі дівчата, – пише Вільне життя плюс.
На Гуцульщині «дівки того дня дають легіням (парубкам) галунки (крашанка) і писанки. Не дає сама, а ховає за пазуху, а леґінь відбирає від неї, звівши уперед з нею легку боротьбу. Діставши врешті, веде дівку до води, обіллє водою, буває, що й скупає цілу.
Обливати когось або самого себе водою на Великодньому тижні — це стародавній звичай, що пов’язаний з весняним очищенням водою. Цей звичай існує або донедавна існував і в інших европейських народів. Так, серби у Великодню суботу обливавать водою будинки, в яких живуть, вірячи, що цим вони виганяють «нечисту силу». А в першу п’ятницю після Великодніх свят вони обмиваються «омахом» — водою з-під млинового колеса; при цьому вони ще кладуть у воду великоднє яйце і зілля — «милодух» або квіти. У Боснії в цей день купаються в джерельній воді.