Міська рада Тернополя вживатиме заходів для очищення нашого міста та України від російського інформаційного продукту.
— Нещодавно народні депутати зробили півкроку до очищення українського медійного простору від російського продукту, — зазначив Сергій Надал. — Були заборонені серіали, зняті з 2014 року. Проте це лише половинчасті заходи, бо фільми, у яких зневажають Україну і українця, у яких лунає пряма антиукраїнська пропаганда, Росія не припиняла знімати ніколи. Це інструмент інформаційної війни. Тому я цілковито підтримую депутатів від ВО “Свобода” з приводу повної заборони російського медійного продукту в Україні. Медійний продукт чужою мовою є не просто піснею — це також інструмент впливу на цінності людей.
Сергій Надал наголосив, що частка української мови в ефірі радіо й телебачення має відповідати частці українців, які проживають у своїй державі:
“Української мови в ефірі радіо, телебачення, друкованих ЗМІ має бути не менше 78 %, а шансон та інший низькопробний російський мотлох мають зникнути, як явище”
— В Україні проживають 78% громадян, які прямо заявляють, що вони — українці. Вдумайтеся! На 25-ому році Незалежності ми змушені говорити про захист українців в Україні! Української мови має бути в ефірі включно з прайм-таймом не менше 78%. Наразі української музики на радіо лише близько 5%, якщо брати масштаби України. Шансон і російська попса нас просто вбивають фізично і ментально. Україномовним виконавцям пропонують перекладати пісні російською, щоб потрапити в ефір, і пояснюють це тим, що українську ніхто не слухає. Але ж ринок може виникати тільки тоді, коли споживач має доступ до продукту. Ситуація схожа до часів радянського дефіциту, коли є лише один вид товару на полиці, а інший не купують, бо його просто не пропонують. По суті, режим внутрішньої інформаційної окупації триває. Це — інформаційна війна проти нинішніх і наступних поколінь українців.
Сергій Надал назвав втрати, які несе українська економіка через фактичну двомовність інформаційного простору:
“Російськомовність обходиться Україні у 2,35 млрд. грн. у рік”
— Втрати ринків, коли, наприклад, книги, фільми, інші твори виготовляються за межами України російською мовою, складають близько 2,35 млрд. гривень у рік. Окремі ринки, як-от кіноіндустрія, за таких умов можуть зникнути взагалі. А без якісного кіно важко пропагувати національні цінності, виховувати молодь. Подивіться на США, на ту ж Росію, де кіно — це давно інструмент пропаганди тих цінностей, які потрібні цим країнам. Україна ж продовжує споживати чуже і шкідливе.
Сергій Надал запевнив, що докладе усіх сил для очищення від шансону та іншого шкідливого російського медійного продукту не лише Тернополя, а й України.
— Нині у різних містах України готують звернення до Верховної Ради з пропозицією зробити жорсткішим українське законодавство в інформаційній сфері, зокрема, зупинити доступ російського шансону, іншої низькопробної попси на український ринок, — зауважив міський голова Тернополя. — Це питання нашої безпеки. Не потрібно боятися асиметричних дій з боку Росії. Там і без того закривають українські школи, переслідують працівників бібліотек за українську книгу. Ситуація зміниться тільки тоді, коли Росія скине авторитарний режим і стане демократичною. По своїй лінії ми дамо рекомендації громадським закладам, комунальним підприємствам, зокрема, транспортним, про припинення трансляції російського музичного продукту. Ми вже робили такі кроки. Люди просили нас про це. Відповідна петиція була розміщена на сайті Тернопільської міської ради. Але краще, коли буде відповідний закон.
“Медійний продукт чужою мовою є не просто піснею — це також інструмент впливу на цінності людей”
При цьому Сергій Надал підкреслив, що українцям важливо самим шанувати своє, українське:
— Свого часу навіть представник австрійської імператорської родини Габсбургів говорив українською. Ми знаємо цю людину також, як одного із засновників січового стрілецтва. Це — Василь Вишиваний, він же Вільгельм фон Габсбург. І таких прикладів в історії багато. Українське треба шанувати. Я не можу зрозуміти тих людей, які кажуть, що люблять Україну і українську мову, а говорять російською, щоб нібито не “псувати українську.”
Джерело: НОВА Тернопільська газета