Громади Тернопільщини продовжують опрацьовувати нововведення у сфері земельного законодавства, до якого було внесено чимало правок. Днями для громад Тернопільщини пройшов онлайн-семінар на тему «Управління земельними ресурсами – законодавчі новації».
У заході взяло участь більше 30-ти фахівців громад області. Про це інформують у Тернопільському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».
З представниками громад працювали зовнішні експерти Програми «U-LEAD з Європою» – Тетяна Данилів та Катерина Степчук.
«Останнім часом, в умовах відкриття ринку землі, земельне законодавство зазнає суттєвих змін. Кілька місяців тому набув чинності Закон № 1423-ІХ, мета якого дерегуляція земельних відносин. Зміна існуючих вимог до землевпорядної документації покликана спростити розроблення такої документації, а нові правила запроваджують альтернативний, простіший шлях для забезпечення цілей і завдань по управлінню земельними ресурсами. Участь у цьому заході є унікальною можливістю отримати відповіді на питання та почути роз’яснення щодо змін законодавства від експерток Програми, які не тільки уже мають досвід практичного застосування цих норм, але й мають досвід розробки пропозицій таких змін до законодавства», – наголосила Наталія Онищук, керівниця Тернопільського регіонального офісу U-LEAD.
Експертки детально проаналізували та обговорили з учасниками наступні блоки питань:
- Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері управління земельними ресурсами, включаючи нові можливості та виклики.
- Виклики безоплатної приватизації
- Особливості здійснення землеустрою.
- Контроль ОМС за використанням земель та вирішення земельних спорів.
- Перші кроки для громад після набрання чинності Законом 1423
Завдяки інтерактивним обговоренням вдалося краще закріплювати теоретичні аспекти онлайн-семінару. Представники громад активно задавали запитання експерткам, завдяки чому захід проходив у форматі комунікаційної платформи, на якій було чимало обговорень та обміну досвідом.
«Сьогодні ми обговорили низку різноманітних питань щодо земельного законодавства. Ми розуміємо, що в кожної територіальної громади є свої зацікавлення та запитання. Пропонуємо більш вужчі теми розглянути вже під час індивідуальних консультацій, які ми згодом проводитимемо для громад Тернопільщини», – коментує Тетяна Данилів, експертка Програми «U-LEAD з Європи».
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.