У 2015 р. на фоні зменшення кількості звернень людей за медичною допомогою в лікувально-профілактичні заклади області з приводу покусів, подряпин, ослинень тваринами, кількість призначених антирабічних щеплень постраждалим збільшилась.
“Домінуючими є безумовні покази до призначення та проведення антирабічних щеплень, а саме: покуси скаженої чи підозрілої на сказ тварини, дикої або невідомої тварини, мишовидних гризунів. З початку року зареєстровано 27 випадків покусів мишовидними гризунами у 15 районах області та в м.Тернополі (в.т.ч. сірими щурами – 22). В 2015р. зросла на 2,8% питома вага покусів, нанесених бродячими собаками та котами.Виявлено 37 осіб (в т.ч. покусаних – 18 – 48,7%) з підвищеним ризиком інфікування вірусом сказу, яким призначено повний курс антирабічних щеплень. Антирабічний імуноглобулін не було введено через його відсутність, що ставить під загрозу життя пацієнтів”, – повідомила в.о. начальника управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Галина Чайкіна.
Йдеться у повідомленні ТОДА.
На території області епізоотія серед тварин продовжується (в 2015р. зареєстровано 29 випадків сказу проти 23 за аналогічний період 2014р.), вичерпуються запаси антирабічної вакцини, тому ризик виникнення гідрофобії серед людей залишається високим.
Для своєчасного реагування та проведення комплексу необхідних заходів, запроваджено щоденне, щотижневе інформування Головного управління про зареєстровані випадки покусів, подряпин чи ослинень тваринами з окремих адміністративних територіях, налагоджена співпраця з зацікавленими службами: лікувально-профілактичною мережею та установами державної ветеринарної медицини щодо своєчасності взаємоінформування та організації заходів у межах компетенції.
Повідомляє 0352.ua