У свято Покрови Пресвятої Богородиці 25 років тому заснували історико-меморіальний музей політичних в’язнів. Колись слідчий ізолятор КДБ, став місцем формування національної свідомості.
Привітав керівництво музею із 25-річчям заступник голови облдержадміністрації Віктор Устенко.
«Історико-меморіальний музей надзвичайно цікаве і водночас моторошне історичне місце, у якому повинен побувати хоч раз за життя кожен свідомий українець. Не на словах, а наживо побачити місце утримання політичних в’язнів. Місце злочину КДБістів. Усі презентовані речі політв’язнів, фотографії, біографії, ще раз нагадують, якою ціною нам далася незалежність. Знаковим є і те, що музей святкує своє 25-річчя у День захисників та захисниць України, у День створення УПА та День українського козацтва. Дякуємо керівництву музею, що продовжуєте зберігати цю пам’ять та розповідати світові біографії людей, які боролися за Україну», – зазначив Віктор Устенко.
Додамо, що історико-меморіальний музейний політичних в’язнів відкрили 14 жовтня 1996 року. Він знаходиться у приміщенні колишнього слідчого ізолятора КДБ (28 камер). Експозиція відтворює режим утримання політичних в’язнів, методи допитів, перебування ув’язнених у таборах Серед експонатів — карта СРСР із зазначенням місць розташування спеціальних таборів, стенди життєписів керівників збройного підпілля Д.Клячківського, О.Польового, В.Сидора, Р.Шухевича та інших, речі політв’язнів, фотографії та біографії провідників ОУН і УПА, листівки 1940—1950 років, світлини з унікального фотоархіву УПА, знайденого 1999 р. в Івано-Франківській області, матеріали про репресії 1939-¬41 рр. у Західній Україні. З ініціативи працівників музею виготовлено й встановлено барельєф на вулиці Омеляна Польового і присвячену жертвам політрепресій 1945-86 пам’ятну стелу на фасаді будинку колишнього управління КДБ, впорядковані могили УСС у Тернополі та ін.