У Тернополі сталося три самогубства, одне з яких… фатальне – тернополянин перерізав собі горло лезом бритви.
29 листопада у власній квартирі на вул. Корольова на відчайдушний крок наважився 51-річний тернополянин. Він перерізав собі горло лезом бритви.
За словами медиків, коли вони прибули потерпілий ще дихав. Утім врятувати його не вдалося, чоловік помер дорогою до лікарні.
– Причина суїциду – проблеми зі здоров’ям, – припускають сусіди. – У чоловіка вже кілька років був рак стравоходу, і, ймовірно, він вирішив позбавити страждань і себе, і рідних, яким завдав чимало клопоту своєю хворобою…
Двічі виїжджала на виклик у зв’язку зі спробами самогубства бригада швидкої й у ніч на друге грудня.
Спершу до лікарні швидкої допомоги надійшло повідомлення, що 23-річна дівчина намагалась вкоротити собі віку, перерізавши вени. Медики доправили її до Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні, де з’ясувалося, що ця спроба у неї не перша й вона стоїть на обліку в лікаря-психіатра. А через кілька годин до третьої міської лікарні привезли 21-річного хлопця з різаними ранами обох передпліч. Звідто його в неадекватному стані доправили до психлікарні.
Наразі причини самогубства чоловіка та спроби самогубств хлопця і дівчини встановлюються.
Психологи про причини самогубства:
- Психічні розлади.
- Проблеми в спілкуванні з близькими родичами чи друзями.
- Відчуття зростаючої безодні між багатими і бідними, розмови про це.
- Проблеми з навчанням (низька успішність, велике навантаження, тиск вимог навчального процесу, конфлікти з учителями).
- Проблеми, пов’язані з уживанням алкоголю та наркотиків.
- Невдачі в інтимних стосунках.
- Занижена самооцінка.
- Ізольованість і пов’язане з цим почуття самотності.
- Депресія.
- Афекти (суїцидальні погрози, висловлені в афекті, як правило, здійснюються і мають трагічні наслідки).
- Сімейні проблеми та проблеми зі здоров’ям.
Як попередити самогубство?
- ВИСЛУХОВУЙТЕ– «Я чую тебе». Не намагайтеся втішити загальними фразами, на кшталт: «не так погано», «тобі стане краще», «не варто це робити» тощо. Дайте можливість виговоритися. Ставте запитання й уважно слухайте.
- ОБГОВОРЮЙТЕ– відкрите обговорення планів і проблем знімає тривожність.
- БУДЬТЕ УВАЖНІдо непрямих показників при передбачуваному самогубстві. Кожну жартівливу згадку або загрозу слід сприймати серйозно. Наприклад, підлітки часто заперечують, що говорили серйозно, намагаються висміювати дорослого за його зайву тривожність, можуть зображати гнів. Скажіть, що ви сприймаєте їх серйозно.
- СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ– «Таке враження, що ти насправді говориш…», «Більшість людей замислювались про самогубство…», «Ти коли-небудь думав (думала), як це зробити?» Якщо ви отримуєте відповідь, тоді переходьте до конкретних запитань.
- ПІДКРЕСЛЮЙТЕ ТИМЧАСОВИЙ ХАРАКТЕРпроблем – визнайте, що його (її) відчуття дуже сильні, проблеми складні. Дізнайтеся, чим ви або хтось інший міг би допомогти, у ситуації, що склалася.