У Тернополі відбулися громадські збори та протест проти забудови парку імені Тараса Шевченка. Десятки містян вийшли до пам’ятника Степану Бандері, щоб висловити своє обурення та вимагати збереження зеленої зони. Громадяни наголошують, що парк є невід’ємною частиною міста та його історичної спадщини. «Ми хочемо парк, а не купи бетону», пише 20 хвилин.
Ініціатором заходу стала громадська організація «Об’єднання наше майбутнє». За словами її керівника Віталія Чубатого, активісти регулярно стежать за змінами у генеральному плані міста й виступають проти рішень, які, на їхню думку, шкодять екологічному та культурному середовищу Тернополя.
– Наприклад, виконком Тернопільської міської ради вирішив передати 0,968 га на вул. Білецька, 11 приватному інвестору під забудову. Там планують будівництво відкритого багаторівневого паркінгу з приміщеннями для обслуговування автомобільного транспорту, – зазначив Віталій Чубатий. – Також ділянку, на якій розташована громадська вбиральня, вивели з меж парку, змінили цільове призначення під житлову та громадську забудову і передали на баланс комунального підприємства «Тернопільбудінвестзамовник». Ми розуміємо, що питання часу, коли міська рада оголосить конкурс на реконструкцію громадської вбиральні, але що і як збудують – невідомо.
Тернополянка Ольга Спільніченко наголосила, що забудова міста не повинна відбуватися за рахунок парків і зелених зон.
– Я проживаю у Тернополі з 1960 року, тому практично вважаю себе корінною тернополянкою. Кількість парків та зелених насаджень у нашому місті катастрофічно зменшилась. Скільки б не говорили, що посадили нові дерева, але цього недостатньо. Особливо «з’їдають» території біля Ставу, який є нашою перлиною. Згадайте, де був бар «Назарія», а зараз там сучасна багатоповерхівка, – зауважила Ольга Спільніченко.
Тернополянка Любов Коваль висловила обурення тим, що більша частина парку вже забудована:
– Я все життя у Тернополі, дитиною ходила стежками наших парків. І так, від тих парків майже нічого не залишилося. Куди не озирнись – скрізь бачиш багатоповерхівки, якісь заклади, офіси і машини. Де природа? А її майже всю знищили. Тому я проти забудови парків, проти знищення зелених зон та насаджень у Тернополі.
Жителька міста Ірина, яка проживає в Тернополі останні три роки, зазначила, що влада приймає рішення без врахування думки громади:
– Парки – важлива частина міста, яку ми маємо оберігати та зберігати. Чому міська рада відкрито не вирішувала це питання, чому не запитали містян, не показали, наприклад, генеральний план? Вони вирішують земельні питання за зачиненими дверима, а людей ставлять перед фактом. Як на мене, то це неправильно, не треба нічого забудовувати.
Під час акції протесту організатори зібрали 400 підписів під зверненням до міського голови Сергія Надала та виконавчого комітету з вимогою зупинити інвестиційний конкурс на земельну ділянку на вул. Білецькій, 11 і не передавати її приватному інвестору. Містяни наполягають, що зелені зони Тернополя мають залишатися місцем відпочинку, а не перетворюватися на чергові забудови.
Читайте також: Пам’ятник у Теребовлі декомунізують та реконструюють, встановивши на ньому тризуб.