У ніч на 25-те жовтня Україна перейде на зимовий час. Відтак тернополянам слід не забути о 4.00 годині за київським часом стрілки годинника перевести на одну годину назад.
Раніше зимовий час в Україні наступав у вересні. Але з 1996 р. ми переводимо стрілки в останню неділю жовтня, як і вся Європа. Це зроблено за рекомендацією ООН, щоб час змінювався синхронно у всіх країнах-сусідах. Всі країни переводять стрілки годинника о 1.00 за Гринвічем. За київським часом цьому моменту відповідає 3-а година при введенні літнього часу і 4-а година при його скасуванні.
За словами медиків, переведення стрілок годинника порушує ритми сну і неспання. У перші кілька днів люди прокидаються стомлені і це може на якийсь час знижувати працездатність, однак це швидко минає. Після переведення годинників медики радять не планувати справ, пов’язаних з посиленими розумовими та фізичними навантаженнями. Бажано в ці дні приймати так звані адаптогени. Це настоянка елеотеракока, женьшеню, радіоли. Вони трохи тонізують, і людина легше переносить переведення годинників.
Цікаво, що від переведення годинників у корів падають надої молока. Річ у тім, що вони привчені до доїння в один і той же час, а перевчити їх давати молоко на годину раніше чи на годину пізніше виходить не відразу.