1 листопада завершив свій земний шлях Володимир Верней — багаторічний викладач Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, заслужений працівник культури України. Митець, педагог і диригент, він присвятив своє життя розвитку українського хорового мистецтва та збереженню національних культурних традицій.
Шлях митця та педагога
Володимир Верней працював на відділі «Хорове диригування» з 1964 року, очолював його, виховавши численну когорту талановитих музикантів. Був керівником колективів, які завдяки його майстерності та праці здобули високі відзнаки: Струсівська капела бандуристів отримала почесне звання «заслужена», чоловіча хорова капела Збаража та хор комбайнового заводу стали народними колективами. Крім того, він очолював народний жіночий хор «Дзвони пам’яті» Тернопільської обласної організації «Союз українок».
Верней був автором багатьох перекладів, аранжувань для хору та капели бандуристів, записав компакт-диск із власними обробками хорової музики, а також написав монографію «Розвиток хорового мистецтва на Тернопільщині».
Лемківське коріння та культурна діяльність
Володимир Верней народився 1 вересня 1934 року на Лемківщині, у Ряшівському воєводстві. Він завжди шанував своє коріння, у Тернопільському районі створив лемківський народний хор «Конар Лемківщини». Верней був головним режисером творчого звіту лемківських колективів у Києві (1991), фестивалю «Гори наші Бескиди» (1992), а також концерту для учасників конгресу Світової федерації лемків у Львові (1993).
Адміністрація коледжу, викладачі та студенти, а також мистецька спільнота Тернопільщини висловлюють глибоке співчуття родині та друзям Володимира Вернея. Нехай світла пам’ять про митця, педагога та справжнього патріота завжди живе у серцях тих, хто його знав і шанував.
Вічна пам’ять…
Відійшов у вічність видатний фізик і викладач ТНПУ Володимир Чопик
Відійшов у вічність видатний фізик і викладач ТНПУ Володимир Чопик