За її словами, про підозру зараження їм повідомили 2 квітня. Того ж дня в 29-річної жінки, яка приїхала зі сходу України, підтвердили дифтерію, пише Суспільне.
“Контактними є понад 70 людей. 2 квітня у вогнищі проводилися усі необхідні профілактичні заходи. Обстежені всі контактні особи. Проведено дезінфекційні заходи. Вивчено вакцинальний статус усіх контактних. Люди, які були у вогнищі зараз проходять антибіотикотерапію. І проводиться щеплення проти дифтерії. Є медичний нагляд за всіма контактними особами. Думаю, що небезпеки для Тернопільської області взагалі немає. Проводяться всі необхідні заходи. Думаю, що на цьому ми і локалізуємо”, – каже Чайчук.
Зараз жінку лікують в інфекційному відділені Чортківської лікарні. Про це заступниця головного лікаря медзакладу Людмила Добощук.
“Внутрішньо переміщена зі Слов’янська звернулася до нас. Після проведених обстежень був підтверджений діагноз дифтерії. Стан стабілізований, людина в задовільному стані”, – каже Добощук.
Оксана Чайчук каже, востаннє дифтерію на Тернопільщині фіксували в 2019 році. Тоді її підтвердили в чоловіка, який приїхав з іншої області. Серед жителів Тернопільщини дифтерію востаннє фіксували в 2012 році.
Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Це захворювання викликає запалення слизової оболонки рота та горла, каже Оксана Чайчук.