На базі інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся ІІ безпековий форум здобувачів освіти, співорганізатором якого виступив Західноукраїнський національний університет.
У роботі форуму взяли участь ректор класичного університету Тернополя Оксана Десятнюк та директор навчально-наукового центру конверсії військових кадрів та ветеранів війни ЗУНУ, полковник Іван Бугай.
Учасників заходу привітав заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, бригадний генерал Олександр Потій. Він наголосив на актуальності та своєчасності тематики форуму для збереження та розвитку освітнього та наукового потенціалу держави.
Під час пленарного засідання Оксана Миронівна зосередила увагу присутніх на безпеці закладів вищої освіти України, зазначивши, що це – запорука сталого розвитку.
«Кожен із нас повинен розуміти, що безпека здобувачів освіти під час повномасштабної війни росії проти України – це найголовніше! Тому потрібно облаштовувати укриття в усіх корпусах та гуртожитках, забезпечувати архітектурну доступність для людей з інвалідністю, встановлювати камери спостереження, системи оповіщення, створювати центри резильєнтності та підтримки студентів з особливими освітніми потребами, зосереджувати увагу на інформаційній безпеці!» – сказала у своєму виступі ректор Оксана Десятнюк.
До роботи форуму також долучилися проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Островерхов, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц, заступник декана ЮФ Валентина Слома, заступник декана ЮФ Надія Москалюк, студенти спеціальності «Правоохоронна діяльність» та викладачі юридичного факультету ЗУНУ.
Запрошений спікер – начальник Генерального штабу ЗСУ (2020-2021 років), генерал-лейтенант Сергій Корнійчук наголосив на необхідності запровадження системи підготовки цивільного сектору держави до виконання завдань в умовах сучасності.
Начальник інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», бригадний генерал Олександр Пучков акцентував на важливості індивідуальної кіберобізнаності, як складової особистої безпеки та кіберстійкості держави.
Про ефективні рішення безпеки освітньої діяльності в закладах професійної освіти в умовах воєнного стану розповів начальник ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», полковник Вадим Ластовицький.
Учасники заходу ділилися досвідом, обмінювалися думками щодо підготовки військових фахівців, кіберобізнаності громадян, безпеки зво в умовах воєнного стану, адаптації військових ветеранів в освітньому просторі.