Всесвітній день ДЦП є світовим інноваційним проектом, покликаним змінити світ для людей, що живуть з діагнозом ДЦП, і для їх сімей.
Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – термін для групи захворювань у дітей з порушенням роботи центральної нервової системи, при яких уражена рухова активність, порушений м’язовий тонус, координації рухів . Термін « церебральний » означає пов’язаний з роботою головного мозку. Відсутність або зниження рухової активності м’язів позначає слово « параліч ».
Причиною ДЦП у дітей є ураження окремих областей мозку. Це може статися під час вагітності , пологів та у післяпологовому періоді. Церебральний параліч зустрічається у 1-2 з 1000 дітей першого року життя , але в 10 разів частіше реєструється у недоношених дітей , особливо при значній недоношеності.
Ознаки ураження нервової системи у дітей видно відразу після народження, а риси формування ДЦП можуть проявлятися протягом першого року життя. Діти з ураженням нервової системи пізніше починають перевертатися, сидіти, повзати і ходити . У значної частини , хворих з’являються порушення мови , слуху , затримується розвиток інтелекту, виникають судоми.
Також виникають труднощі над усвідомленими рухами, координацією роботи м’язів, через це навіть простий рух є складним до виконання. Для ДЦП універсального рецепту лікування немає. Чим раніше буде розпочато комплексне відновне лікування, реабілітація, соціальна адаптація, тим успішніше буде цей процес. Мозок дитини активно росте і розвивається, тому виконання якихось втрачених функцій можуть взяти на себе здорові відділи. Батькам разом з педагогами, лікарями потрібно докласти максимум зусиль, щоб реабілітувати дитину.
Хоча захворювання не виліковується, постійна терапія, лікування та реабілітація приводять до поліпшення стану дитини, допоможуть бути дітям самостійним і активним.