У світі щохвилини виготовляють один автомобіль. Саме цей товар посідає третє місце за кількістю реклами в усьому світі.
Засилля автотранспортом характерне не тільки для мегаполісів, а й для маленьких міст. Поступово машини стають глобальною проблемою всього людства. Багато людей в автомобільних пробках проводять більшу частину свого щоденного часу. В результаті те, що повинно допомагати жити, насправді заважає. Більше того: автомобілі вбивають біосферу планети, частиною якої є і людина. Наслідки глобальної зміни клімату добре помітні вже нині: тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрямок.
Традиція проводити День без автомобілів зародилася в 1998 році у Франції. Тоді його відзначили лише близько двадцяти міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналося понад тисячу міст в 35 країнах світу, мешканці яких 22 вересня відмовляються від автомобілів на користь екологічного громадського транспорту, велосипедів або пішої ходьби. За приблизними підрахунками, в акції День без автомобіля впродовж останніх років беруть участь понад 100 мільйонів осіб у 1,5 тисячі міст світу.
На жаль, власники авто в Україні і в Тернополі зокрема цьому дню приділяють невелику увагу, тож 22 вересня зменшення кількості автотранспорту на вулицях нашого міста не спостерігається. А ось у сусідній Польщі влада її столиці закликала мешканців пересісти на громадський транспорт. Нині у Варшаві діє безкоштовний проїзд на проїзд у метро, екологічних автобусах, а також на лініях Швидкісної міської залізничної колії (Szybka Kolej Miejska) Варшави та на усіх трамвайних гілках.