Аграрії Тернопільщини, всупереч складним умовам, працюють не покладаючи рук — закінчують обмолот пшениці, фінішували вже й зі збором ріпаку та ячменю. Завершується перша хвиля жнив і в Компанії «Контінентал» — обмолотили озимий ріпак і ячмінь, добігає до кінця й збір озимої пшениці та ярого ріпаку. Активно працюючи в усіх виробничих кластерах, аграрії молотять на площі 94,8 тис. га, з них на Тернопільщині — майже 34 тис. га.
В агрохолдингу зазначають, що показники врожайності озимих культур цьогорічної збиральної кампанії є вищими за планові: залікова врожайність ячменю становить 6,39 т/га, а озимого ріпаку — 3,73 т/га. За попередніми прогнозами, те саме стосується й озимої пшениці — планують перевиконати закладені показники.
На кластері «Полісся», одному з виробничих підрозділів «Контінентал», який працює на Тернопільщині та Хмельниччині, теж активно завершують літні жнива. Незважаючи на примхи погоди, роботи тривають на всіх запланованих площах.
«Попри не зовсім сприятливі погодні умови — часті дощі, які заважали виходити в поле, — нам удалося досягти високої продуктивності за темпами збору. Нині на полях триває завершальний етап обмолоту озимої пшениці, паралельно в Компанії та в нас на кластері почали закладати врожай на наступний сезон — сіємо озимі. Ми забезпечені всім необхідним, щоб успішно завершити процес посівної під 24-й рік. Наша команда інтенсивно працює, адже відчуваємо відповідальність перед країною, нашими пайовиками й тому не зупиняємося. Ми віримо в Перемогу та дякуємо всім тим, завдяки кому можемо тут вирощувати хліб», — підкреслює керівник кластера «Полісся» Андрій Миць.
До слова, у наступному сезоні структуру озимих культур планують залишити без суттєвих змін. Компанія і надалі вирощуватиме важливі зернові — пшеницю та ячмінь. Також відведено площі й під ріпак. Загалом під урожай 2024 року озимими засіють орієнтовно 97,8 тис. га.
Віримо, що невтомна праця аграріїв тернопільського краю буде вагомим внеском у нашу спільну Перемогу, адже, як говорив Олександр Довженко, «життя народу — у жнивах ланів».
Ганна Михайлиця