На Тернопільщині розгорівся скандал навколо групи лікарів-офтальмологів, які підозрюються у неналежному виконанні професійних обов’язків та вимаганні коштів. Внаслідок їхніх дій 22 пацієнти частково або повністю втратили зір після введення забороненого препарату. Поліція провела розслідування та висунула підозри причетним особам. Лікарі-офтальмологи за скоєне можуть отримати до восьми років в’язниці. Про це повідомив Відділ комунікації поліції Тернопільської області.
Масштабне розслідування та перші підозри
Нагадаємо, що у лютому 2023 року до поліції Тернопільщини надійшла інформація про те, що двадцять дві людини після проведених медичних процедур частково втратили зір. За цим фактом слідчі розпочали досудове розслідування.
Заступник начальника ГУНП в Тернопільській області Андрій Ткачик розповів, що медики, які лікували потерпілих, пообіцяли їм повністю відновити зір завдяки дієвому препарату:
«Зловмисники запевнили людей в ефективності та безпечності лікування. Проте після ін’єкцій у пацієнтів різко погіршилося самопочуття. Двоє людей втратили зір повністю, 13 осіб осліпли на одне око, а решта потерпілих продовжують лікування”.
Заборонений препарат та вимагання коштів
Після проведеної експертизи стало відомо, що лікарі-офтальмологи вводили пацієнтам заборонений до застосування препарат – підробку, результати хімічного аналізу якого не відповідали оригіналу. Крім цього, за кожну ін’єкцію вони з хворих вимагали по 2 000 гривень неофіційної оплати.
Юридичні наслідки для підозрюваних
Слідчі повідомили трьом лікарям-офтальмологам про підозру за ч. 1 ст. 140 – неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником та ч. 4 ст. 368-4 – одержання неправомірної вигоди для себе, поєднаному з вимаганням, особою, яка провадить професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг Кримінального кодексу України. Їм загрожує до восьми років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років, з конфіскацією майна.
«Наразі одному з підозрюваних суд обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 908 тисяч гривень. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів для двох інших фігурантів», – зазначив Андрій Ткачик.
Нові підозри та продовження розслідування
У понеділок, 15 липня, слідчі поліції за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури оголосили підозру ще одному фігуранту даного кримінального провадження – завідувачу одного із відділень лікарні. Йому інкримінують ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, якщо воно спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури.
Раніше ми писали про те, що після ін’єкцій у Чортківській лікарні на Тернопільщині втратили зір 22 пацієнти.