Чи можуть люди захворіти африканською чумою, яка "гуляє" на Тернопільщині, розповіли спеціалісти
Пт. 30 Вересня 2022

фото з мережі інтернет

Чи можуть люди захворіти африканською чумою, яка “гуляє” на Тернопільщині, розповіли спеціалісти

фото з мережі інтернет
фото з мережі інтернет

На Тернопільщині боряться з африканською чумою свиней.

«У період з 5 по 17 січня 2017 року в приватному домогосподарстві у м. Збараж сталася загибель 12-ти свиней (всього в господарстві знаходилось 15 свиней). 17.01.2017 три проби паренхіматозних органів свиней (зразки селезінки, легень, серця, нирок, підщелепові та ближові лімфатичні вузли) направлено у випробувальний центр харчової та сільськогосподарської продукції Тернопільської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини. Згідно звіту дослідження патологічного матеріалу № 000019 п.м./17 від 17.01.2017 за попереднім діагнозом виявлено світіння характерне для вірусу «Африканська чума свиней». 18.01.2017 дані патологічні матеріали 3-х свиней досліджено Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини, де за попереднім діагнозом виявлено ДНК вірусу «Африканська чума свиней». Дослідження продовжуються у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи», – розповів начальник упраління цивільного захисту облдержадміністрації Ігор Лівінський.

Він повідомив, що 19 січня проведено засідання районної протиепідемічної комісії, визначено 3-х кілометрову захисну зону, в якій знаходиться близько 120 свиней у приватних домогосподарствах. Для додаткового перестрахування межі захисної зони було розширено до 20 км.

«Серед основних заходів –  встановлення карантинних ветеринарних і поліцейських постів на дорогах при в’їзді на територію епізоотичного осередку; проведення в епізоотичному осередку обліку всього свинопоголів’я, вилучення та його евтаназія; утилізація трупів свиней методом спалювання та провести захоронення залишків», – поінформував начальник управління цивільного захисту.

Читайте також: У Тернополі за підтримки міської ради створено інтерактивний музей бойових побратимів

Людям, які будуть знищувати свиней, обіцяють відшкодувати кошти.