Чи загрожує африканська чума та грип птиці жителям Тернопільщини?
Вт. 4 Жовтня 2022

фото з мережі інтернет

Чи загрожує африканська чума та грип птиці жителям Тернопільщини?

фото з мережі інтернет
фото з мережі інтернет

Роз’яснення Тернопілського обласного лабораторного центру МОЗ України щодо поширення на території Тернопільської області африканської чуми свиней

“В зв’язку з реєстрацією на території області африканської чуми свиней роз’яснюємо, що це захворювання вражає лише тварин (зокрема диких та свійських свиней) і ніяким чином не загрожує здоров’ю людей. Тому побоювання щодо небезпеки для населення області є необгрунтованим.

Заходи, що здійснюються певними органами та установами, спрямовані тільки на припинення вказаного захворювання серед свиней.

Принагідно повідомляємо, що подібна ситуація складається із так званим пташиним грипом, випадки якого зареєстровані в населених пунктах прилеглих до річки Дністер.

Читайте також: Провина, страх та сором – це токсичні почуття, – тернопільський священик

З цього приводу рекомендуємо ознайомитись з листом МОЗ України, який є додатком до цієї інформації.
У вказаному листі йдеться про заборону ввезення із ряду держав: «…. птиці, продуктів та сировини з неї (за винятком сировини та продуктів, що пройшли обробку методом, який гарантує знищення збудника вказаного захворювання). Одним із таких методів є автоклавування в режимі стерилізації.

Бути поінформованим – значить бути попередженим. Попереджений – значить захищений” – повідомляють у Тернопільському обласному лабораторному центрі