У селах Тернопільщини міліють криниці і не наповнюються. Через це люди змушені економити воду для побутових потреб, намагаються менше прати та рідше митися. Найбільше потерпають села, розміщені на височині. Тому багато селян копають нові або поглиблюють старі колодязі.
– У нас з сусідами одна криниця на двох, то я змушено «полювати» на воду, – бідкається жителька села Глещава Теребовлянського району Ольга Кошовська. – У сусідів велика господарка, води багато треба, коли вони усю худобу напоють, то у мене в крані пусто… Води не маю навіть на чай. Буває, цілий день сиджу без води, а ввечері, коли на кілька хвилин появиться, стараюся набрати кілька каструль, щоб було їсти зварити і курям дати. Якщо викручувати воду вручну, то на дні одне болото… Та й стара я вже, важко відра наперед себе тягати, сама живу, діти лише на вихідних приїжджають. У нашому селі в багатьох сутужно з водою. Сусід через дорогу закрив був криницю на замок, щоб сусідка не приходила набирати, то на рано у нього вся вода в криниці зникла. Тепер на ферму їздить набирати. Добре, хоч там вода є.
А от на хуторі Залісся Козівського району, який налічує 17 хат, вода у криницях взагалі зникла. Щоб набрати хоч одне відро води, люди змушені йти до колонок-качалок. Їх у селі лише три. Однак цього не достатньо, дехто по воду їздить до сусідніх сіл.
– Моя мати мешкає на цьому хуторі, то проблему з водою я знаю з перших вуст, – розповідає директор департаменту та природних ресурсів Орест Сінгалевич. – Справа в тому, що обезводненню посприяло спекотне літо і малосніжна зима. Тепер на Тернопільщині міліє не лише верхній горизонт підземних вод, а й глибинний. Відтак, якщо цього року взимку буде мало снігу, на нас чекає ще гірша ситуація… Тому потрібно буде викопувати централізовану свердловину, але це чималі кошти. Звичайним простим людям це не під силу.